Yarın, TEOG 2. Dönem Maratonu Başlıyor


Yarın, TEOG 2. Dönem Maratonu Başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 8. sınıf öğrencileri için düzenlenen TEOG sınavlarında 2. dönem maratonu yarın başlıyor.

Yarın, TEOG 2. Dönem Maratonu Başlıyor
Bu içerik 374 kez okundu.

 Milyonlarca öğrencinin heyecanla beklediği Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı (TEOG)’nın ilk aşaması 23-24 Kasım tarihlerinde gerçekleştirildi. TEOG 1. dönem sınavlarının ardından adaylar Temel Eğitimden Ortaöğretime geçişte ikinci aşama olan sınavlarını beklemeye başladı. 
    Yarın ve Çarşamba günü gerçekleştirilecek olan TEOG sınavının sonuçlarının ise Haziran ayında açıklanması bekleniyor. İstedikleri lisede eğitim görmek isteyen adaylar, yarın ve Çarşamba günü ter dökecekler. TEOG sınavında öğrenciler, 6 çeşit dersten sınava girecek ve sınavlardan aldığı puanların ortalamalarının ardından da puanlarının yettiği liselere tercih yaparak eğitim görmeye başlayacak. Soru sorulan dersler, Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Fen Bilgisi olacak.

ADAYLAR 120 DAKİKA BOYUNCA TER DÖKECEKLER
    Adaylar, TEOG'un birinci gün oturumunda yarın Türkçe, Matematik ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinin sınavlarına katılacak. Üç sınavda toplamda 60 soruya cevap verecek olan adaylar 120 dakika boyunca ter dökecek. TEOG'un ikinci gün oturumunda yani Çarşamba günü ise adaylar Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ve Yabancı Dil sınavlarında 60 soruya cevap verecek. Sınav aynı birinci günde olduğu gibi 120 dakika sürecek.

 

ANKARA POLATLI HABER TEOG SINAV MARATON BAŞLIYOR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AK Partili Demir ve Kurmayları Yolları Denetledi
AK Partili Demir ve Kurmayları Yolları Denetledi
Aşırı Sıcaklar Tarım Sigortası Kapsamında Olmalı
Aşırı Sıcaklar Tarım Sigortası Kapsamında Olmalı