Işın Yaman'dan 23 Nisan Coşkusu


Işın Yaman'dan 23 Nisan Coşkusu

Işın Yaman Koleji 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Başak Düğün salonunda kutlama programı düzenledi.

Işın Yaman'dan 23 Nisan Coşkusu
Bu içerik 598 kez okundu.

Işın Yaman Koleji tarafından hazırlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri renkli görüntülere sahne oldu. Yoğun katılımla gerçekleştirilen programa yoğun katılım gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda Okul Müdürü Yusuf Karakaş günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı gerçekleştirdi. 
    Karakaş; “Ulusal egemenliğimizin sembolü olan TBMM’nin kuruluşunun 97. Yıldönümünü kutluyoruz. Toprakları yağmalanan yüce bir ulusun, düşmanlarını yurttan atmak için ant içtiği bir gündür 23 Nisan. Yok, edilmeye çalışılan bir ulusun tek bilek, tek yürek haline geldiği bir gündür. Büyük Türk Ulus’unun, kendini beğenmiş düşmanlara karşı, Büyük Önder Mustafa Kemal Paşanın çevresinde çelik bir halka, tunç bir kale olduğu gündür. Köhne bir binada yepyeni bir ruh ve imanla, yepyeni bir devletin temellerinin atıldığı gündür. 23 Nisan harcı atalarımızın asil kanları ile yoğrulan ulusal egemenliğimizin Türk çocuklarına bayram olarak armağan edildiği bir gündür. Ve bu 23 Nisan dünya çocuklarının her yıl kutladığı ilk ve tek bayram günüdür. Cumhuriyetin geleceğini gençlere ve yarının sahipleri çocuklara emanet edecek kadar çocuklarımıza ve gençlerimize güvenini ifade eden Atatürk, onlara bir de bayram armağan etmiştir. Bugünde bizlere düşen görev; hem atamızın emanetlerinin sahibi olduğumuzu göstermek, hem de atamızın aziz hatırasını en yoğun ve güzel biçimde yâd etmek olmalıdır.” dedi.

TARİHİMİZİ ANLATMALIYIZ Kİ GELECEK KUŞAKLAR UYANIK, KARARLI VE BİLİNÇLİ OLABİLSİNLER
    Okul Müdürü Karakaş çocuklara da seslenerek; “Bu bayramın anlamına varabilmek, bu bayramı damarlarımızda hissedebilmek için 97 yıl öncesine, 23 Nisan 1920 yıllarına gidelim. Yurdu düşmanlar her yandan işgal ediyor, Türk Ulusunun özgürlüğü göz göre göre elden gidiyor, tehlike gittikçe büyüyor ve yakınlaşıyordu. Elde ne para, ne cephane, ne de asker vardı. Masa başında oturup düşmandan merhamet dilenmekle bu büyük ulus ve bu kutsal vatan kurtarılamazdı. Yıllarca Osmanlıdan yardım dileyen, Osmanlının karşısında esas duruşta bekleyen, hatta Osmanlıya kurtarıcı gözüyle bakan düşmanlarımız bu durumu unutmuşlar ve Osmanlıya hasta adam damgasını vurmuşlardı. İşte bu hasta adamı öldürmek ve topraklarını bir an önce paylaşmak için; kesin kararlarını yıllar önce vermişler, planlarını ona göre kurmuşlar ve hazırlıklarını ona göre yapmışlardı. O nedenle, masa başında paylaştıkları kutsal Anadolu’muzun büyük bir bölümünü işgal etmişlerdi. Sonunda Türkleri öz vatanlarında yok edeceklerini sanıyorlardı. Görüldüğü gibi 23 Nisan 1920 tarihi, ulusal iradenin en açık bir şekilde belirdiği, Türk Ulusunun kendini yönetme yetkisini eline aldığı ve Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı bir gündür. Atatürk'ü ve bizlere emanet ettiği büyük eseri sonsuza kadar yaşatma hususundaki kararlılığımızı, nedenleriyle birlikte çocuklarımıza anlatmalıyız. Anlatmalıyız ki, gelecek kuşaklar uyanık, kararlı ve bilinçli olabilsinler. Tarihi mirasımızı koruma ve kollama konusundaki ödevlerini yerine getirebilsinler.” İfadelerini kullandı. Karakaş konuşmasının son kısmında yine çocuklara seslenerek şu mesajı verdi; “Aydınlık geleceğimizin, aydınlık yüzleri, sizler her şeyin en güzeline layıksınız.  Okuyan, anlayan, araştıran, düşünen, soran, sorgulayan, çözümcü eleştirilerde bulunabilen, günceli çağdaş yaklaşımlarla değerlendiren, yenilikçi, bilimi ve teknolojiyi yararlı bir şekilde kullanan, milli ve manevi değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı, evrensel insani değerleri tam olarak algılamış bir kazanım olacağınızı aklınızdan çıkarmayın. Bu donanım sizi, ailenizi, milletimizi, ülkemizi ne insanlığı yüceltecektir. Yeter ki birikimli olmak için çalışın, başarmak için samimi ve gayretli olun. Hepinizin bayramını kutluyor, güzel gözlerinizden öpüyorum. Dünya döndükçe bu bayramların neşe için içinde kutlanmasını diliyor.”

ANKARA POLATLI HABER IŞIN YAMAN 23 NİSAN ÇOŞKUSU
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Gıda Bakanı Fakıbaba'dan Et Fiyatlarına İlişkin Açıklama!
Gıda Bakanı Fakıbaba'dan Et Fiyatlarına İlişkin Açıklama!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!