KÖSEOĞLU’NDAN 'FARK ÖDEMESİ' UYARISI


KÖSEOĞLU’NDAN 'FARK ÖDEMESİ' UYARISI

Polatı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu, 30 Eylül 2016'da başlayan hububat, baklagil ve dane mısır fark ödemesi desteği başvurularının 28 Nisan'da sona ereceğini hatırlattı.

KÖSEOĞLU’NDAN 'FARK ÖDEMESİ' UYARISI
Bu içerik 1582 kez okundu.

 Polatı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu, bir açıklama yaparak 30 Eylül 2016'da başlayan hububat, baklagil ve dane mısır fark ödemesi desteği başvurularının 28 Nisan 2017'de sona ereceğini hatırlattı.
    Polatı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu, açıklamasında, yeraltı sularının yetersiz seviyede ve su kısıtının olduğu havzalar içinde kalan parsellerde 2016'da ekimi yapılan mercimek ve nohut için yüzde 50 ilave destekleme ödemesi yapılacağını, dane mısır desteği verilmeyeceğini bildirdi. Geçen yıl fark ödemesi desteğine esas ürünleri üreten çiftçilere yönelik hatırlatma yapan Köseoğlu, 2016'ya dair Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) kayıtlarını hasat dönemi öncesinde yaptırmış olanların destekten yararlanabileceğini aktardı. Polatı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu, 2016 tarımsal destekleri kapsamında buğday, arpa, yulaf, çavdar ve tritikale için kilogramda 5 kuruş, kuru fasulye, nohut ve mercimek için 30 kuruş ve dane mısır için 2 kuruş fark ödemesi desteği verileceğini anımsatarak, "2016'da üretilerek satışı yapılan, fark ödemesi desteğine esas ürünlere Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Uydu Tabanlı Parsel Tanımlama Modeline göre destekleme ödemesi yapılacak. Fark ödemesi desteği başvurularında, üretim sezonuna ilişkin hasat tarihi ile son başvuru tarihi arasındaki süreyi içeren alım satım belgesi ve desteklemeye tabi ürüne yönelik borsa altyapısı bulunan il ve ilçelerde zorunlu, diğer il ve ilçelerde ise il/ilçe tahkim komisyonlarının gerekli gördüğü durumlarda borsa tescil beyannamesi istenecek." diye konuştu. Destekten yararlanmak isteyen çiftçilerin başvurularını 28 Nisan 2017 Salı günü mesai bitimine kadar Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına bağlı il ve ilçe müdürlüklerine yapmaları gerekiyor.

ANKARA POLATLI HABER ZİRAAT ODASI BAŞKANI ZEKAİ KÖSEOĞLU FAR ÖDEMESİ UYARISI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim