TARHAN: TAKSİYE KAMERA ZORUNLULUĞU ESNAFIMIZA MÜŞTERİ KAYBETTİRİR!


TARHAN: TAKSİYE KAMERA ZORUNLULUĞU ESNAFIMIZA MÜŞTERİ KAYBETTİRİR!

Polatlı Şoförler ve otomobilciler Odası Başkanı İsmail Tarhan “Bu yönüyle taksilere kamera takılması yerinde bir uygulama değildir. Özel hayatın gizliğine de aykırı bir durumdur” dedi.

TARHAN: TAKSİYE KAMERA  ZORUNLULUĞU ESNAFIMIZA  MÜŞTERİ KAYBETTİRİR!
Bu içerik 512 kez okundu.

Taksilerin ulaşım sektöründe, kişilerin tercih ettikleri bağımsız, kapıdan kapıya ve bireysel talep üzerine hizmet sağlayan araçlar” olduğunu hatırlatan Polatlı Şoförler ve otomobilciler Odası Başkanı İsmail Tarhan “Bu yönüyle taksilere kamera takılması yerinde bir uygulama değildir. Özel hayatın gizliğine de aykırı bir durumdur” dedi.
 

TAKSİDE KAMERA TEMEL HAK VE HÜRRİYETİ KISITLAR
    “Taksi türü taşıtlarda ön dış ve özellikle de iç kamera ile kayıt cihazının bulundurulmasının Anayasa’nın 20’nci maddesindeki ‘Herkes, özel hayatına ve aile hayatına saygı gösterilmesini isteme hakkına sahiptir. Özel hayatın ve aile hayatının gizliliğine dokunulamaz’ hükmü ile koruma altına alınan, Temel Hak ve Hürriyetlerden olan özel hayatın gizliliğini de ortadan kaldıracağını ifade eden Polatlı Şoförler ve otomobilciler Odası Başkanı İsmail Tarhan, şunları söyledi, “Temel hak ve hürriyetlerin, özlerine dokunulmaksızın yalnızca Anayasa’nın ilgili maddelerinde belirtilen sebeplere bağlı olarak ve ancak kanunla sınırlanabileceği ve bu sınırlamaların Anayasa’nın sözüne ve ruhuna, demokratik toplum düzeninin ve Lâik Cumhuriyetin gereklerine ve ölçülülük ilkesine aykırı olamayacağı da Anayasanın amir hükmüdür.”

TAKSİLERE KAMERA ESNAFIMIZA MÜŞTERİ KAYBETTİRİR
    Tarhan, “Taksi ile yolculuğu tercih eden vatandaşlar ‘Özel Hayatın Gizliliğini İhlal’ nedeniyle hem taksici esnafımız hem de uygulama konusundaki karar alıcılar aleyhine hukuki yollara müracaat edebileceklerdir. Bu da vatandaşlarımızda idarenin yanı sıra esnaflarımıza karşı güvensizliğe yol açacaktır. Şehir içi yolcu taşımacılığında önemli bir yer tutan taksilere kamera takılması kararından vazgeçilmeli, uygulama yalnızca; otobüs ve minibüs taşımacılığıyla sınırlandırılmalıdır. Aksi takdirde kameralı taksi uygulamasından esnafımızın kaybı fazla olur. Çünkü bu durumda kimse taksiye binmez ve bu da müşteri kaybı demektir” diye konuştu.

ANKARA POLATLI HABER TAKSİ KAMERA ZORUNLULUĞU
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AK Partili Demir ve Kurmayları Yolları Denetledi
AK Partili Demir ve Kurmayları Yolları Denetledi
Aşırı Sıcaklar Tarım Sigortası Kapsamında Olmalı
Aşırı Sıcaklar Tarım Sigortası Kapsamında Olmalı