Karataş 10 Yıl Sonra Yine Polatlı’da


Karataş 10 Yıl Sonra Yine Polatlı’da

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) dünyaya teşriflerinin 1446’ıncı yılı Polatlı’ da coşku ve heyecanla kutlandı.

Karataş 10 Yıl Sonra Yine Polatlı’da
Bu içerik 2041 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

 Peygamber aşkıyla dolu yüzlerce vatandaş, Cumhuriyet Meydanına akın etti. Programda Profesör Dr. Mustafa Karataş, Diyanet İşleri Başkanlığı Korosu ve Semazenler vatandaşlarla buluştu. Polatlı Belediyesinin düzenlediği Kutlu Doğum Haftası programı, yüzlerce Peygamber sevdalısını bir araya getirdi. Cumhuriyet Meydanında gerçekleşen programa; Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, belediye meclis üyeleri, Siyasi Partilerin İlçe temsilciler, İlçe Müftüsü Mehmet Muslu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, Sivil Toplum Kuruluşlarının ilçe temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. Çarşı Camii Müezzini Süleyman Ömür tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program çeşitli etkinlikler ile devam etti. Mustafa Yeşilyurt’ un sunumuyla gerçekleşen gecede, Prof. Dr. Mustafa Karataş Peygamberin hayatını anlattığı sunumuyla vatandaşlarla buluştu. Gecenin bir diğer konuğu Diyanet İşleri Başkanlığı Korosu ve semazenlerin performansı büyük beğeni topladı. Konferansın ardından Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer ve Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Prof. Dr Mustafa Karataş, ilahi grubu şefine ve Müezzin Süleyman Ömür’e çiçek takdim etti.
​​​​​​​​​​​​​​​​​​

PEYGAMBER EFENDİMİZ KARANLIĞA GÜNEŞ OLDU
    Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya Kutlu Doğum Programı’nda yaptığı konuşmada; “Sen olmasaydın alemleri yaratmazdım hitabının muhattabı Hz. Muhammed (S.A.V)’e salat ve selam olsun. Allah’ın selamı Ashab-ı Kiram’a ve asırlardır insanlığı aydınlatan alimlerin ve evliyaların üzerine olsun. Allah’ın selamı Hz. Muhammed’in övgüsüne mazhar olmuş Din-i mübini İslam için şehadet şerbetini içen Türk Milleti’nin kahraman evlatlarının ve aziz şehitlerimizin üzerine olsun. Allah’ın rahmeti ve bereketi bu meydanı dolduran siz kıymetli hemşehrilerimin üzerine olsun. Cenab-ı Mevla Huzur-u ilahide hepimize Hz. Muhammed Mustafa’nın sancağı altında buluşmayı nasip etsin. Peygamber efendimiz; insanlığın iflas ettiği, adaletin tükendiği bir anda emin kişiliği ve yaşamı ile yepyeni bir hayatın ve yepyeni bir baharın kapılarını açtı. İnsanlara karanlığı hatırlattı. Karanlığa güneş oldu. Taş kalpleri yumuşattı. Hz. Muhammed (S.A.V) Müslümanlar kardeştir buyurarak; bugün en çok ihtiyacımız olan kardeşliğe işaret etti. O hiç yalan söylemedi, kimseyi aldatmadı. Mübarek dilinden kimse incinmedi, küçümsenmedi aşağılanmadı. Çünkü o; Müslüman elinden ve dilinden emin kişidir buyurmuştu. Devletin malına, yetimin hakkına el sürmedi. O; Yunus’un dilindeki aşk Peygamberi, Mevlana’nın dilindeki rahmet Peygamberi, Yesevi’nin dilindeki hikmet Peygamberi, Hacı Bektaş’ın dilindeki şefkat Peygamberi idi. Ne mutlu ona ümmet olanlara, ne mutlu şefaatine nail olanlara. Hz. Muhammed’i anmak ve anlamak için bu meydanı dolduran siz muhterem hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Cenab-ı Allah fırsat verdikçe onu bu meydanda anmaya devam edeceğiz.” dedi.

ANKARA POLATLI HABER KUTLU DOĞUM MUSTAFA KARATAŞ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Gıda Bakanı Fakıbaba'dan Et Fiyatlarına İlişkin Açıklama!
Gıda Bakanı Fakıbaba'dan Et Fiyatlarına İlişkin Açıklama!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!