TEOG İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI


TEOG İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 8. sınıf öğrencileri için düzenlenen TEOG sınavlarında 2. dönem maratonu başlıyor. Milyonlarca öğrencinin beklediği TEOG sınavları 26-27 Nisan tarihlerinde yapılacak.

TEOG İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI
Bu içerik 737 kez okundu.

 

TEOG 2. dönem sınavı için artık kısa bir süre kaldı. 23-24 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilen TEOG 1. dönem sınavlarının ardından adaylar Temel Eğitimden Ortaöğretime geçişte ikinci aşama olan sınavlarını 26-27 Nisan tarihlerinde gerçekleştirecek. İstedikleri lisede eğitim görmek isteyen adaylar 26-27 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek olan 2. dönem sınavlarının ardından tercih sonuçlarını bekleyecek.

TEOG SINAVLARINDA HANGİ DERSLERDEN SORU SORULACAK?

TEOG sınavında 8. sınıf öğrencileri, lise eğitimine geçiş yapmak için 6 çeşit dersten sınava girecek ve sınavlardan aldığı puanların ortalamalarının ardından da puanlarının yettiği liselere tercih yaparak eğitim görmeye başlayacak. Soru sorulan dersler şöyle; Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Fen Bilgisi

TEOG 2. DÖNEM SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Adaylar, TEOG'un birinci gün oturumunda (26 Nisan 2017) Türkçe, Matematik ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinin sınavlarına katılacak. Üç sınavda toplamda 60 soruya cevap verecek olan adaylar 120 dakika boyunca ter dökecek. TEOG'un ikinci gün oturumunda ise (27 Nisan 2017) adaylar Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ve Yabancı Dil sınavlarında 60 soruya cevap verecek. Sınav aynı birinci günde olduğu gibi 120 dakika sürecek.

ankara polatlı haber teog sınav
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi