Hz. Peygamber ve Ailede Güven Konusu Konuşuldu


Hz. Peygamber ve Ailede Güven Konusu Konuşuldu

Dr. Semin Güler Oğurtan Kutlu Doğum programları kapsamında dün 13 Eylül Kültür Merkezinde Hz. Peygamber ve Ailede Güven adlı konferans verdi.

Hz. Peygamber ve Ailede Güven Konusu Konuşuldu
Bu içerik 1046 kez okundu.

İlçe Müftülüğü Kutlu Doğum programları kapsamında bir dizi etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. İlçe Müftülüğünün ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikler kapsamında Dr. Semin Güler Oğurtan’da düzenlenen bilgilendirme seminerinde yer aldı. Peygamber ve Ailede Güven adlı konferansa Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarının dair amirleri, siyasi partilerin ilçe temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapan ilçe Müftüsü Mehmet Muslu’nun ardından sahneye çıkan Dr. Semin Güler Oğurtan Peygamber ve Ailede Güven adlı konferans konusu etrafında söyleşi tarzında konferansını gerçekleştirdi. Karşılıklı iletişim tarzında devam eden konferansta evlilik, hayatında güvenin önemine dair konular başta olmak üzere insan hayatında güvenin önemi konuşuldu.

İMAN TAZELEDİKÇE İNSAN GÜVEN TAZELEMİŞ OLUR
    Hz. Muhammed’in 1446’ıncı yılı dolayısıyla düzenlenen Kutlu Doğum Programı etkinliğinde konuşma yapan İlçe Müftüsü Mehmet Muslu : “ İnsan en güzel şekilde yaratılmış ve kainat ona emanet edilmiştir. Kur’an ve Sünnet güven toplumunu inşa etmeye yarar. Güvenli toplum oluşturma konusunda Kur’an’ı Kerim bizlere çok net fikirler vermektedir.  İman etmek bir şeye güvenmek veya bir şeyin güveni altında olmak demektir. İnsan emin edince iman ettiği şeye güvendiği için ona bağlanır. İman tazeledikçe insan güven tazelemiş olur.” dedi.  

KAVGALAR, SAVAŞLAR HEP GÜVENSİZLİĞİN NETİCESİDİR
    Toplum olarak güven problemi yaşanan bir ortamın hakim olduğuna değinen İlçe Müftüsü Muslu: “Günümüzde güven konusunda bir problem yaşanıyor, eşler birbirine güvenmiyor, çocuklar anne babalarına güvenmiyor, iş ortamında amir memuruna, memur amirine güvenmiyor. Müslüman insanlar olarak yüzüne bakıldığı zaman Kur’an’ı Kerim’in emrettiği gibi dosdoğru insanla olmalıyız.  Güvenilir inşanlar olduğumuz sürece bu güvensiz ortam yok olup gidecektir ve huzurlu bir topluma ulaşmış olacağız. Dünya üzerindeki kavgalar, savaşlar hep güvensizliğin neticesidir. Genel tabloya baktığımız zaman ülkemiz güvenli bir ülke ki Suriyeli kardeşlerimiz bizim ülkemize sığındılar. Sevgilerimi Allah rızası için olursa birlikteliklerimiz Allah’ın rızasını kazanmak için olursa her attığımız adım sevaba dönüşür.” diye konuştu. Muslu konuşmasına şu ifadeler ile devam etti. “İslam’ın yegane hedefi ve gayesi güven toplumunu sağlamak ve toplumun da kur an ve sünnet çerçevesinde yaşamakla birlikte toplum içerisindeki dayanışma yardımlaşma kaynaşma, topyekün ümmet olma bilinci ile ahiret hayatını kazanmak olmaktır.” 

ANKARA POLATLI HABER PEYGAMBER AİLE GÜVEN SEMİNER
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ  POLATLI TARİHİ ALANLARINI GEZDİ
ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ POLATLI TARİHİ ALANLARINI GEZDİ
Polatlı’nın Üretici Kadınları Bakan Fakıbaba İle Görüştü
Polatlı’nın Üretici Kadınları Bakan Fakıbaba İle Görüştü