Tarhan: Zorunlu Trafik Sigortasında Tavan Fiyat Esnaflarımızı Rahatlatır


Tarhan: Zorunlu Trafik Sigortasında Tavan Fiyat Esnaflarımızı Rahatlatır

Polatlı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsmail Tarhan, “Bu sefer kurunun yanında yaş yanmayacak. Hasarlı araçlar ile hasarsızlara ayrı ayrı tavan fiyat geldi” dedi.

Tarhan: Zorunlu Trafik Sigortasında  Tavan Fiyat Esnaflarımızı Rahatlatır
Bu içerik 895 kez okundu.

Zorunlu trafik sigortasında bir kez daha tavan fiyat uygulaması getirilmesinin şoför esnafını rahatlatacağını belirten Polatlı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsmail Tarhan, “Bu sefer kurunun yanında yaş yanmayacak. Hasarlı araçlar ile hasarsızlara ayrı ayrı tavan fiyat geldi” dedi.

HER İLE GÖRE AYRI UYGULAMA ADALETLİ OLACAK
    Yeni sistemde illere göre de bir belirleme yapıldığını ifade eden Polatlı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsmail Tarhan, “Yıllardır söylediğimiz konu ilk defa uygulama alanı buldu. Nüfusu 10 milyonun üzerinde olan bir büyük şehir ile nüfusu 250 bin olan şehir arasında çok büyük farklar var. Hem satın alma gücü ve hayat pahalılığı hem de trafikteki kaza riskleri açısından bu şehirler birbiriyle kıyaslanamaz. Yeni sistem bu şehirleri ayırıyor ama fiyat farkları yüzde 1 ile yüzde 6 arasında değişiyor. Başlangıç için çok önemli olan bu uygulamada zamanla daha gerçekçi fiyatları tespiti için oran farkları artırılmalı” diye konuştu.

VATANDAŞIN MAĞDURİYETİ GİDERİLMELİ
12 Nisan’dan önce sigorta yaptıranların, sigortalarını iptal ettirerek yeni fiyattan poliçe düzenlemelerinin engellendiğini söyleyen Polatlı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsmail Tarhan, “Zorunlu sigorta yaptırmayan esnafın trafiğe çıkması mümkün olmadığı için yeni uygulamadan bir gün önce veya bir hafta önce sigorta yaptırmak zorunda olanlar, yeni sisteme göre çok daha fazla prim ödeme zorunda kaldı. Bu durumda olan esnafın mağduriyetinin giderilebilmesi için son bir ay içinde sigorta yaptıranlara, sigortalarının kalan süresini iptal ettirerek yeniden poliçe düzenletebilme imkanı getirilmeli” şeklinde konuştu.

BENZİN FİYATLARI LPG’Lİ ARAÇLARA YÖNELTİYOR
    Şubat 2017 sonu itibarıyla trafikte 11 milyon 438 bin 415 otomobil olduğunu hatırlatan Polatlı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsmail Tarhan, 'Bu otomobillerin yüzde 39,1'i LPG'li ' dedi.

LPG'DEN SONRA MOTORİNLİ ARAÇLAR TERCİHİMİZ
    Ülkemizde benzin fiyatlarının yüksek olması nedeniyle en düşük maliyetli yakıtların ve araçların tercih edildiğini belirten Polatlı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsmail Tarhan, 'LPG'den sonra, otomobillerin yüzde 33,9'u dizel, yüzde 26,6'sı benzin yakıtlı, yüzde 0,4'ü ise yakıt türü bilinmeyen olarak kayıtlıdır' diye konuştu.  

'TOPLAM ARAÇ SAYISI 21 MİLYON 268 BİN 879 OLDU
    Türkiye İstatistik Kurumu'nun son verilerine göre şubat ayı sonu itibarıyla trafiğe kayıtlı toplam taşıt sayısının, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 5,5 artarak 20 milyon 159 bin 183'ten 21 milyon 268 bin 879'a yükseldiğini ifade eden Polatlı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsmail Tarhan, 'İstatistiklere göre, söz konusu ayda trafiğe kaydı yapılan 38 bin 180 otomobilin yüzde 40,1'i 1501-1600, yüzde 29,2'si 1401-1500, yüzde 13,5'i 1300 ve altı, yüzde 13,2'si 1301-1400, yüzde 3,1'i 1601-2000, yüzde 1'i 2001 ve üstü motor silindir hacmine sahip araçlar. Otomobillerin yüzde 60,6'sı beyaz, yüzde 15,6'sı gri, yüzde 7,5'i siyah ve yüzde 5,4'ü kırmızı iken yüzde 10,9'u diğer renkleri taşıyor. Son renk tercihinden de anlaşıldığıo gibi eskiden 10 lira fazla olsun kırmızı olsun söylemi de en az tercih edilerek tersine döndü' şeklinde konuştu.

ankara polatlı haber ismail tarhan zorunlu trafik sigortası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi