Ziraat'ten Genç Çiftçiye Kredi Desteği


Ziraat'ten Genç Çiftçiye Kredi Desteği

Ziraat Bankası, bu yıl da çiftçilere özel olarak uygulamaya koyduğu Genç Çiftçi Kredisini devam ettireceğini bildirdi.

Ziraat'ten Genç Çiftçiye Kredi Desteği
Bu içerik 838 kez okundu.

Ziraat Bankası, bu yıl da çiftçilere özel olarak uygulamaya koyduğu Genç Çiftçi Kredisini devam ettirecek. 
    Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Genç Çiftçi Projesi kapsamında hibe almaya hak kazanan çiftçilere özel olarak uygulamaya koyduğu Genç Çiftçi Kredisi'ni bu yıl da devam ettirdiği kaydedildi. 
    Çiftçilere her türlü ihtiyaçlarında kesintisiz finansman desteği sağlayan banka, alınacak hibe tutarının 6 katına kadar kredi kullanabilme imkanı sunarken, bundan yararlanabilmek içinse Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Genç Çiftçi Programı kapsamında hibe almaya hak kazanmak gerekiyor.
Genç Çiftçi Kredisi'ni anlattı
    Açıklamada görüşlerine yer verilen Ziraat Bankası Kredi Politikaları Genel Müdür Yardımcısı M. Cengiz Göğebakan, "Hibe tutarının azami üç katına kadar verilen birinci dilim kredi ile işletme kapasitesi oluşturuyor, azami birinci dilim kadar olan ikinci dilim kredi ile de oluşturulan işletmenin işletme giderlerinin finansmanını sağlıyoruz" ifadelerini kullandı. Üretim konularına göre işletme kredilerinde 18 aya, yatırım kredilerinde ise 7 yıla kadar vade verebildiklerine işaret eden Göğebakan, kredilerin teminatının ise öncelikle Kredi Garanti Fonu kefaleti ile karşılanmasını hedeflediklerini dile getirdi.

ANKARA POLATLI HABER GENÇ ÇİFTÇİ KREDİ DESTEĞİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Selami Ovacık’tan 17 Ağustos Mesajı
Selami Ovacık’tan 17 Ağustos Mesajı