Şanlıurfa Kardeşlik Köprüsü Projesine Atatürk Anadolu Lisesinden Destek


Şanlıurfa Kardeşlik Köprüsü Projesine Atatürk Anadolu Lisesinden Destek

Şanlıurfa Valiliğinin başlattığı Birlikte Kardeşliğe Projesi kapsamında ilçemizin önemli okullarından Polatlı Atatürk Anadolu Lisesi Şanlıurfa’ya giderek kardeşlik köprüsü kuracak.

Şanlıurfa Kardeşlik Köprüsü Projesine  Atatürk Anadolu Lisesinden Destek
Bu içerik 662 kez okundu.


    Bugün hareket edecek olan Atatürk Lisesi öğrencileri, iki günlük bir gezinin ardından Pazar günü Polatlı’ya dönecek. Atatürk Lisesi’nin Urfa’daki bütün masrafları Urfa valiliği tarafından, yol masrafları da Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya tarafından karşılanacak. Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü Kasım Eser, bu projeyi başlatarak farklı şehirlerde yaşayan öğrencilerin barış köprüleri kurmasına vesile olan Şanlıurfa Valisi Azim Tuna ile Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğüne, ayrıca bütün yol masraflarını karşılayan Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’ya teşekkür etti.

GENÇLERİMİZİN, BİRLİK VE BERABERLİK DUYGULARINI PEKİŞTİRMEYİ HEDEFLİYORUZ
Okul Müdürü Kasım Eser konuyla ilgili şu bilgileri verdi: “Şanlıurfa Valiliğince düzenlenen kardeşlik köprüsü projesine ülkemizin farklı şehirlerinden 11 okul öğrencisi Şanlıurfa’da misafir edilecek. Bunlardan biri de bizim okulumuz. Oraya 41 öğrenci ve 5 öğretmenle gidiyoruz. Gezi Cuma günü başlayıp Pazar akşamı sona erecek.  ‘Birlikte Kardeşliğe Projesi’ ülkemizin farklı coğrafyalarından aynı kulvarda eğitim veren okullar arasında kurulacaktır. Kardeşlik köprüleriyle eğitim-öğretim faaliyetlerinde bilgi beceri ve tecrübe paylaşımları gerçekleşirken aynı zamanda aynı ülkü etrafında birleşen gençlerin, birbirlerini tanıma, anlama birlik ve beraberlik duygularının pekişmesi hedeflenmektedir. Bu ziyaretler öğrenciler ve veliler nezdinde sevgi, saygı, sosyal sorumluluk, yardımlaşma ve dayanışma duygularını geliştirecek, peygamberler şehri Şanlıurfa’daki dostluk ve kardeşlik ortamına katkı sağlayacaktır.  
    Biz oraya bütün Polatlı halkının muhabbetlerini götüreceğiz. Buna vesile olan Şanlıurfa Valisi Azim Tuna’ya, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan’a ve kardeşlik projesi kapsamına alınmamızda özel çaba sarf eden Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ziya Suluyer’e teşekkürü bir borç biliriz. Şanlıurfa gezisine katılacak olan öğrencilerimizi belirlerken kılı kırk yardık ve özellikle yoksul ailelerin çocuklarını belirledik. Öğrencilerimizin gerek ulaşım masraflarının karşılanması hususunda gerekse muhtelif hediyelerle bu projeye büyük katkı sunan Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya’ya da minnettar olduğumuzu bildiririz.” 

ankara polatlı haber şanlıurfa kardeşlik köprüsü atatürk anadolu lisesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI