Polatlı 2050’ye Kadar İçme Suyu Problemi Yaşamayacak


Polatlı 2050’ye Kadar İçme Suyu Problemi Yaşamayacak

Ankara Polatlı içme suyu tesisleri proje yapımı işine ait sözleşme imzalandı.

Polatlı 2050’ye Kadar İçme Suyu Problemi Yaşamayacak
Bu içerik 2568 kez okundu.

    Devet Su İşleri 5. Bölge Müdürlüğü, Geliştirdiği Projelerle Ankara ili Polatlı İlçesinin içme suyu problemini ortadan kaldırıyor. DSİ 5. Bölge Müdürlüğü, Başkent Ankara’nın gelecekteki içme suyu ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak içme suyu projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. Ankara Polatlı İçme Suyu Tesisleri Proje yapımı işine ait sözleşme,  04.04.2017 tarihinde DSİ 5. Bölge Müdürü Mahmut Dündar ile Yüklenici Koltek Mühendislik arasında imzalanmıştır. 
    Sözleşmesi imzalanan işin kapsamında, Eskişehir ilinin Sivrihisar ilçesine bağlı İlyaspaşa ve Topalyayla köylerin 4 Km güneyindeki Gökpınar deresi üzerinde inşasına başlanan Gökpınar Barajından temin edilecek yıllık 24,73 milyon metreküp içme suyunun, Polatlı ilçesine iletilmesi için gerekli olan tesislere ait su getirme projelerinin hazırlanmasını kapsıyor.  Proje sayesinde Polatlı'nın 2050 yılına kadar olan içme ve kullanma suyu karşılanmış olacaktır.
DEMİR, SU SIKINTISI 
BİTİYOR
    Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir Gökpınar Barajı yapılması ile ilgili çalışmaları yakından takip ettiklerini söyleyerek şu ifadeleri kullandı; “ Gökpınar Barajından Polatlı’ya su gelebilmesi için yapılan projeyi takip ederek Polatlı’ya su gelmesini sağladık. Çalışmanın sonuna kadar takipçisi olarak, yoğun uğraşlar sonunda Gökpınar Barajından Polatlı’ya su gelmesi projesini imzalattık.  Bu konu ile ilgili projenin imza töreni geçtiğimiz gün tamamlandı.” 

ankara polatlı haber içme suyu problem yaşamayacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi