Çocuk Haklarına Dikkat Çekmek İçin Meydanda Şenlik Alanı Kuruldu


Çocuk Haklarına Dikkat Çekmek İçin Meydanda Şenlik Alanı Kuruldu

Polatlı ilçe Milli eğitim Müdürlüğü Araştırma Geliştirme sorumluları, Ebru Balcı ve Fatih Köse tarafından yürütülen projede çocuk haklarına dikkat çekilmek amacıyla ilçede farklı bir etkinliğe imza atıldı.

Çocuk Haklarına Dikkat Çekmek İçin Meydanda Şenlik Alanı Kuruldu
Bu içerik 1184 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Çocuk Haklarını toplumun daha geniş kesimlerine yaymak bu sayede toplumun çocuk haklarına olan ilgisini artırmak, çocukları ve gençleri tüm bilim alanlarında kariyer yapmaya özendirmek, bilim insanlarıyla farklı kesimleri kaynaştırmak ve çocuk haklarını topluma eğlenceli bir ortamda aktarabilmek amacıyla hazırlanan sergi, atölye, laboratuvar çalışmaları, tematik oyunlar, yarışmalar, sahne şovları, gösteriler, söyleşiler ile farkındalık yaratmak amacı ile oluşturulan etkinlikte çocuk haklarına dikkat çekilmek amacıyla Cumhuriyet Meydanı’nda şenlik alanı kuruldu.
Polatlı Kaymakamlığı Polatlı Belediyesi, Yeşilay, Türkiye Beyezay Derneği, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Polatlı Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortak imzası ile desteklenen Polatlı ilçe Milli eğitim Müdürlüğü Araştırma Geliştirme sorumluları, Ebru Balcı ve Fatih Köse tarafından yürütülen projede çocuk haklarına dikkat çekilmek amacıyla ilçede farklı bir etkinliğe imza atıldı. İlçede ilk kez düzenlenen çocuk şenliği etkinliğine kaymakam Mahmut Nedim Tunçer ile kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri ile Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Doç .Dr. Dündar Yener ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Mehmet Barca  ve vatandaşlar katıldı.
Cumhuriyet Meydanında çocuklara yönelik içerisinde gönüllü öğretmen ve çocukların yer aldığı çeşitli atölyeler kuruldu ve bu atölyeler ile şenlik alanı oluşturuldu. Çocuk haklarına dikkat çekmek bilinç oluşturmak daha kaliteli bir gelecek hedefi ile çıkılan yolda üretilen proje ile eğlenerek öğrenmenin örnekleri sergilendi.
 

ÇOCUK HAKLARI İLE BULUŞUYOR, BULUŞTURUYOR
    Çocuk Hakları ile Buluşturuyor Projesi kapsamında ilçede çocuk haklarına dikkat çekilmek amacıyla şenlik alanı oluşturuldu. Projede Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Doç .Dr. Dündar Yener ile Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Yrd. Doç. Sümeyra  Buran Danışmanlık hizmeti sundu. 7 kurum tarafından desteklenen etkinliklere Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Mehmet Barca şenliğe bizzat katıldı.

BİRBİRİNDEN FARKLI ETKİNLİKLER İLE ÇOCUK HAKLARINA DİKKAT ÇEKİLECEK
    Polatlı İlçe Milli eğitim Müdürlüğü kurumlarından ilkokul, ortaokul ve ilköğretim okullarının 24 tanesinin katılımıyla Cumhuriyet Meydanında Şenlik alanı kuruldu, etkinliklerde 2 lisede yer aldı. Bu şenlik alanında okulların bazıları proje bütçesinde bazısı kendi okul imkanları doğrultusunda hazırladıkları faaliyetleri sundu. Faaliyetlerde ikebana sanatı, sağlıklı besleniyorum, suya hayat, renklere can, kağıda hareket, dönüştür, atığı, konuştur sanatı, hayallerimi uçuruyorum. Quling Origami, Krigami, engelsiz eller, böcek şenliği, çocuklar hangi anılarını hatırlıyor anı biriktir ve bunun gibi 40’a yakın stand (atölye) yer aldı. Ayrıca iş Sağlığı Güvenliği alanı da şenlik alanının dikkat çeken standları arasında yer aldı. Polatlı Tanıtım Tırı da şenlik alanında yer aldı bunun dışında 12 D sinemada şenlik alanında gösterilerini sundu.  Aynı gün içerisinde saat 13.30 da Anadolu Lisesi Rehber öğretmen Demet Bişkin Cumhuriyet Ortaokulunda velilere yönelik Çocuk İstismarı temalı sunum yaptı. Etkinliklerin devamında bugün Uluğbey Bilim Merkezi ‘nde Plnetaryum gösterişi ve Akşam Teleskop ile gözlem yapılacak. 20 Nisan Perşembe günü saat 10.30 da İMKB Ortaokulunda Hastane Başhekimi Hüseyin Arslan Madde Bağımlılığı ile ilgili Velilere yönelik seminer verecek.

ANKARA POLATLI HABER BELEDİYE KAYMAKAM ÇOCUK HAKLARI ŞENLİK ALANI KURULDU
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim