Haymana’da Kutlu Doğum Etkinliği


Haymana’da Kutlu Doğum Etkinliği

Haymana Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Haymana Genç İş Adamları Derneği tarafından düzenlenen kutlu doğum haftası programı Haymana Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Haymana’da Kutlu Doğum Etkinliği
Bu içerik 508 kez okundu.

 Törene Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk, Haymana Cumhuriyet Savcısı Rıdvan Özkan, Haymana Garnizon Komutanı Ömer Seyhan, Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Yurtdaş, Haymana Müftüsü Ahmet Danışman, AK Parti Haymana İlçe Başkanı Rüstem Kandemir, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 
Ankara Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımının gösterisinin ardından okunan Kuran’ı Kerim tilavetiyle başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti. Daha sonra kürsüye gelen Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Yurtdaş Kutlu Doğum Haftası’nın Milli Eğitim Bakanlığınca 2011 yılından beri “Kutlu Doğum Haftası” olarak okullarda kutlanacak belirli gün ve haftalar listesine eklendiğini ifade ederek, eğitimciler olarak bu kutlu haftanın tüm okullarda en verimli şekilde geçmesi için gayret sarf ettiklerini belirtti.
Yurtdaş’ın konuşmasının ardından tören öğrencilerin hazırladıkları tiyatro, şiir ve ilahi gösterileriyle devam etti.
Törende Peygamber Efendimize Mektuplar yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk, Haymana Cumhuriyet Savcısı Rıdvan Özkan ve Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Yurtdaş tarafından verildi. 
Etkinlik ödül töreninin ardından İlahi ve semazen gösterisiyle sona erdi. 

 

ankara polatlı haber haymana kutlu doğum programı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Kaymakam Tunçer'den Anlamlı Bayram Mesajı
Kaymakam Tunçer'den Anlamlı Bayram Mesajı
Ak Parti Milletvekili Akdoğan Sel Bölgesini Gezdi
Ak Parti Milletvekili Akdoğan Sel Bölgesini Gezdi