Kız Kur’an Kursundan Kutlu Doğum Programı


Kız Kur’an Kursundan Kutlu Doğum Programı

Polatlı Kız Kuran Kursu Peygamberimiz (s.a.v.)'in Miladi takvime göre gerçekleşen Kutlu Doğum Haftasının 1446’ıncı yıl dönümü münasebetiyle dün bir kutlama programı düzenledi.

Kız Kur’an Kursundan Kutlu Doğum Programı
Bu içerik 658 kez okundu.


    Toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla "Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” temasının işlendiği programlardan biri de İlçe Müftülüğü ’ne bağlı Kız Kuran Kursunda gerçekleştirildi. Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Müftüsü Mehmet Muslu şu ifadeleri kullandı; “Kutlu Doğum haftalarını her yıl bireysel ve toplumsal hayatımızı yakından ilgilendiren, içinden geçtiğimiz süreçleri dikkate alan hem ülkemizin hem bölgemizin hem insanlığın içinden geçtiği süreçleri dikkate alan temaları gündeme getirerek kutluyoruz. Hz. Peygamberin çağlar üstü mesajlarını rahmet yüklü mesajlarıyla insanlığı o tema çerçevesinde oluşturmaya çalışıyoruz. Bu sene Kutlu Doğum Haftasında üzerinde duracağımız tema, Hz. Peygamber ve Güven Toplumu olacaktır. Bu güzel hafta içerisinde de yapacağımız tüm programlarda ve etikliklerde bu konuyu aktarmaya ve bu konu da farkındalık oluşturmaya çalışacağız.” Muslu; “Kutlu Doğum Haftamızın hem milletimiz de, hem İslam Âleminde, hem gönül coğrafyamızda,  güvenin yeniden tesis edilmesine vesile olmasını Cenabı Hak’tan diliyorum.” dedi.
İlçe Müftüsü Muslu’nun yaptığı açılış konuşmasından sonra Kuran-ı Kerim tilavetiyle devam eden programda Vaiz Tuğba Liman tarafından bu yıl kutlu doğum haftasının teması olan Hz. Peygamber ve Güven Toplumu üzerine bilgilendirme konuşması yapıldı. İlahilerin okunduğu programda kurs öğrencilerine program sonunda misvak ve zemzem dağıtılarak, lokum ikramında bulunuldu. 

ANKARA POLATLI HABER KIZ KURSU KUR'AN KUTLU DOĞUM HAFTASI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Görev Başında Hayatını Kaybeden Askere Son Görev
Görev Başında Hayatını Kaybeden Askere Son Görev
ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ  POLATLI TARİHİ ALANLARINI GEZDİ
ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ POLATLI TARİHİ ALANLARINI GEZDİ