HACI BAYRAMIN TARİHİ CEPTE


HACI BAYRAMIN TARİHİ CEPTE

Büyükşehir Belediyesi, Hacı Bayram-ı Veli Camii ve çevresinde bulunan tarihi mekânların hikâyelerini Cep’e taşıdı. Müze ve Tarihi mekânlar hakkında bilgi veren uygulama, mobil cihazlara kolayca indirilebiliyor.

HACI BAYRAMIN TARİHİ CEPTE
Bu içerik 232 kez okundu.

 

Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen uygulamada, Android işletim sistemli akıllı telefonlarda Play Store aracılığıyla, İOS işletim sistemi için de Apple Store aracılığıyla işlem yapılıyor. Arama motoruna “Ankara Asist” yazılarak girilen uygulama, ücretsiz olarak indirilebilir. İndirilen uygulama, otomatik olarak telefonlara yükleniyor. Ankara Asist uygulamasıyla vatandaşlar tarihi bölgeleri gezerken, mekânlar hakkındaki bilgilere hem yazılı hem de sesli olarak erişilebiliyor.

Ankara Asist sesli rehberlik sisteminin kurulu olduğu mekânlarda mobil cihazları üzerinden bulunulan konumla ilgili rehberlik sisteminden temassız olarak faydalanılabiliyor.

TARİHİ MEKÂNLAR UYGULAMADA

Uygulamayla birlikte Hacı Bayram- ı Veli Türbesi, Hacı Bayram Çilehanesi, Roma dönemi eserlerinden Agustus Tapınağı, Hacı Bayram Camii çevresinde yer alan diğer tarihi camilerden Ahi Turan Camii, Ahi Yakup Camii, Şeyh İzzettin Camii ve Balaban Camii sesli rehberden anlatılıyor. Yine bu bölgede bulunan türbelerden Gül Baba Türbesi, Şeyh İzzettin Türbesi ile ziyaret edilebilecek mekânların bilgileri uygulamada yer alıyor.

ANKARA POLATLI HABER BÜYÜKŞEHİR HACI BAYRAM TARİH
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi