EGO Otobüsleri Sefere Başlıyor


EGO Otobüsleri Sefere Başlıyor

Polatlı Ankara arası Elektrik Gaz Otobüs (EGO) seferlerinin başlaması ile ilgili hazırlanan rapor büyükşehir meclis üyelerinin onayından geçti.

EGO Otobüsleri Sefere Başlıyor
Bu içerik 9265 kez okundu.

Yıllardan bu yana Ankara Polatlı arası başladı başlayacak diye yılan hikayesine dönen seferlerle ilgili büyük şehir meclis üyeleri tarafından hazırlanan komisyon raporu meclis onayından geçti.
    Milliyetçi Hareket Partisi Büyükşehir Belediye meclis Üyesi Mahir Özel yıllardan beri Polatlı halkının merakla beklediği konuyla ilgi yaptığı açıklama da ; “Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü Otobüsleri Polatlı’ya hizmet vermeye başlıyor. MHP Büyükşehir meclis üyesi Mahir Özel; Kentimizden öncelikle öğrencilerimiz, memur ve işçilerimiz, tüm çalışanlarımız başta olmak üzere EGO’ nun Polatlıyı da ulaşım ağının içine almaları için üç yıldır yoğun bir talep vardı. Bizden bu konuda beklentilerinin yerine getirilmeleri konusun da Polatlılı hemşerilerimizin artarak süren isteklerindeki sonuca, nihayet ulaştık. Yoğun taleplerin ve uzun çabaların sonucu Ankara Büyükşehir Belediye EGO Genel Müdürlüğü Otobüsleri Polatlı’ya ve mahallelerine sefere başlaması Ankara Büyükşehir Meclisinde oy birliği ile kabul edildi.” dedi.

3. KEZ MECLİSE SUNULAN RAPOR BU KEZ KABUL EDİLDİ
    Yıllar önce Temelli’ye başlatılan ego seferlerinden sonra Polatlı halkının da bu hizmetle ilgili beklentileri yapılan çalışmaları anlatan MHP Büyük Şehir Belediye Meclis Üyesi Mahir Özel : “ Temelli’ye de yıllardır hizmet veren Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Otobüslerinin neden Polatlımıza hizmet vermediği yönünde ki vatandaşların ısrarlı taleplerini daha önce de 9-Şubat- 2015 ve 7-Eylül-2015 tarihlerinde iki kez verdiğimiz önergelerle Büyükşehir de MHP olarak talep etmiştik. Üçüncü kez verdiğimiz 13-Mart- 2017 tarihli önerge ile süren çabalarımızın sonucuna vardık. Büyükşehir Meclisinin 14 Nisan 2017 oturumun da 31-03-2017 tarih ve 24 nolu Ankara Büyükşehir Belediyesi; Köylere ve Yeni Mahallelere Hizmet Komisyonu raporu ile EGO Genel Müdürlüğü Otobüs seferlerinin Polatlı ilçesi ve mahallelerine biran önce başlatılması hususunda ki gerekli çalışmaların yapılması komisyonumuzca uygun görülmüştür. Raporumuzun Büyükşehir Belediye Meclisinin Onayına arz olunur” Raporu oylanarak alınan kararla Polatlı ve Mahallelerine EGO Otobüs hizmetlerinin başlatılması kararı oy birliği ile verildi.”- Karar Polatlımıza, tüm mahallelerine ve hemşerilerimize hayırlı olsun. Ankara’dan Polatlı’ya veya Polatlı’dan Ankara’ya saat 23:00 de Kızılay’a kadar gitmek mümkün olsun. Ankara Büyükşehir Belediye Meclisince oybirliğince alınan kararın şimdi bir an önce Ankara Büyükşehir Belediye EGO Genel Müdürlüğü Otobüs işletmesince uygulamaya konulmasını bekliyoruz.” dedi.

ANKARA POLATLI HABER BÜYÜKŞEHİR MECLİS EGO SEFER MAHİR ÖZEL
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Gıda Bakanı Fakıbaba'dan Et Fiyatlarına İlişkin Açıklama!
Gıda Bakanı Fakıbaba'dan Et Fiyatlarına İlişkin Açıklama!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!