Soğan Atıkları Çevreyi Kirletiyor


Soğan Atıkları Çevreyi Kirletiyor

Polatlı'da bu yıl soğan para kazandırmadı ama birçok üretici elde kalan soğanlarını boş arazilerde resimlerde görüldüğü şekilde gelişi güzel çevreye döküyor.

Soğan Atıkları Çevreyi Kirletiyor
Bu içerik 683 kez okundu.

Çekirdeksiz köyü taraflarında, hobi bahçelerinin olduğu yerlerden çekilen görüntülerde kalan atıkların çevreye verdiği zarar ve kokuların üzücü boyutlarda olduğu gözlemlendi. 

ÇEVRE KATLİAMI BU OLSA GEREK
    Polatlı ekonomisine büyük yön veren soğan birçok köyümüzde üretildiğinden bu durum bir çok yerde mevcut. Polatlı'da bu yıl soğan para kazandırmadı ama birçok üretici elde kalan soğanlarını boş arazilerde resimlerde görüldüğü şekilde gelişi güzel çevreye döküyor. Ancak kalan artıkların çevreye verdiği zarar ve koku üzücü boyutlarda. Görüntüler çekirdeksiz mahallesi (köyü) tarafları hobi bahçelerinin olduğu yerden çekildi. Burada bulunan bahçe sahipleri her gün bir kamyon veya traktörle çevrede bulunan soğan depolarından atık soğanların gelişi güzel döküldüğünü söylediler. Adeta çevre katliamının yaşandığı Çekirdeksiz köyü hobi bahçelerinin bulunduğu bu alanda yetkililerin bir an önce önlem alması gerektiğini ifade eden bahçe sakinleri bu şekilde kötü koku ve görüntüden bahçelerinde ve evlerinde oturamadıklarından şikâyet ettiler. Ziraatçılar; “Bu şekildeki imha ile üreticimiz kendi ayağına sıkıyor. Soğanın en büyük düşmanı soğan sineği ve çeşitli fungal hastalıkların üremesi için ortam sağlanmış oluyor. Bunun zararını bu sene ekdikleri soğanlarda görecekler, soğanın baş bağlama döneminde çürümeler ve depo ömründe kısalmalarla karşılaşacaklar.” dediler.

ANKARA POLATLI HABER SOĞAN ÇEVREYİ KİRLETİYOR ATIKLARI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim