Kutlu Doğum Programları Başladı


Kutlu Doğum Programları Başladı

İlçe Müftüsü Mehmet Muslu ve Kutlama Komisyonu, kutlu doğum haftası programları kapsamında İlçe Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer’i makamında ziyaret etti.

Kutlu Doğum Programları Başladı
Bu içerik 505 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

İlçe Müftüsü Mehmet Muslu, Şube Müdürü Mustafa Deliküçük, Vaiz Şaban Yeşildal, Murakıp İlyas Yeşilkaya, Aile Dini Rehberlik Bürosu Koordinatörü Serdar Çubuk, Polatlı Müftülüğü Din Görevlileri Derneği Başkanı Recep Göknar, Din Görevlisi Erol Bağcı, Kuran Kursu Öğreticisi Fatma Korkmaz’dan oluşan kutlu doğum kutlama komisyonun hazır bulunduğu ziyarette Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer’e, Kutlu Doğum Haftası ”nın sembolü olan gül ve birkaç kitap takdim edildi. Kutlu Doğum Kutlama komisyonu gün içerisinde Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ve Jandarma Komutanı Özcan Demirel’i kutlama programları kapsamında makamlarında ziyaret etti. Ziyaret esnasında Yıldızkaya ve Demirel Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine davet edilerek,  gül ve birkaç kitap takdim edildi.  

TUNÇER, HAFTANIN ANA KONUSU “HZ. PEYGAMBER VE GÜVEN TOPLUMU”
    Kutlu Doğum Haftası programı boyunca gerçekleştirilecek olan etkinlikleri açıklayan Kaymakam Tunçer; “Bu haftaya erişmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. “Kutlu Doğum Haftası” programlarının bu yıl “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” ana başlığı altında yapılacak olup, bu haftanın Peygamberi anlama ve onun yolunda ilerleyebilmek adına önemli bir fırsat olduğunu düşünüyorum.” dedi.

MUSLU, HAFTANIN AMACINA VE RUHUNA UYGUN ETKİNLİKLER PLANLADIK
    Ankara İl Müftülüğünde Diyanet İşleri Başkanın katılacağı ilçe müftüleriyle yapılacak olan toplantı sebebiyle Belediye ve Jandarma ziyaretlerine katılamayan Muslu, Kutlu Doğum Haftası’nın önemine işaret ederek, haftanın amacına ve ruhuna uygun etkinlikler planladıklarını ifade etti. Muslu; “ Bu haftada yapılacak olan tüm faaliyetlerimize tüm ilçe halkımızı davet ediyorum. Hafta içerisinde gerçekleştirilecek olan faaliyetlerin güven toplumu oluşturmamıza katkılar sağlamasını dilerim." şeklinde konuştu. Muslu; “17 Nisanda başlayan “Kutlu Doğum Haftası” münasebeti ile Polatlı Müftülüğü olarak, birtakım etkinlikler düzenledik. Bu etkinlikler çerçevesinde: “18 Nisan’da saat 10.00 ile 14.00 arasında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde ‘Hz. Peygamber ve Güven Toplumu’ konulu kompozisyon yarışması düzenlenecek,  saat 11.00 ile 13.00 arasında Polatlı Tarhan Özel Eğitim Uygulama Merkezi, Durugün Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Engelli İş Okulu ve Huzurevi ziyaretleri gerçekleştirilecek. Gün içerisinde kutlama komisyonu tarafından Polatlı Devlet Hastanesine hasta ziyareti gerçekleştirilecek. 19 Nisan Çarşamba günü Polatlı Kız Kuran Kursunda saat 10.00 ile 17.00 arasında kutlu doğum programı gerçekleştirilecek. Kutlama komisyonu tarafından evinde tedavi gören hastalara ev ziyareti, Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezi yetiştirme yurdu ve sevgi evi ziyareti gerçekleştirilecek. Yine gün içerisinde Peyami Sefa İlköğretim Okulunda saat 14.00 ile 15.00 arasında kutlu doğum programı yapılacak olup, saat 19.00 ile 20.00 arasında Kredi Yurtlar Kurumunda konferans düzenlenecek.  20 Nisan Perşembe günü 13 Eylül Kültür Merkezi’nde saat 10.00 ile 12.00 arasında 4-6 yaş öğrencileri tarafından Çocukların Dilinden Sevgili Peygamberimiz konulu Kutlu Doğum programı yapılacak ve yine 13 Eylül Kültür Merkezi’nde saat 14.00 ile 16.00 da Uzman Dr. Semin Güler Oğurtan’ın katılacağı konferans düzenlenecek. Cumhuriyet Meydanında saat 19.00 ile 21.00 arasında Prof. DR. Mustafa Karataş tarafından konferans verilecek. 21 Nisan Cuma günü saat 11.00 ile 13.00 arasında Çarşı Camii’nde Kuran Ziyafeti ve Lokma İkramı olacak. Gün içerisinde saat 11.00 ile 12.00 arasında İmam Hatip Ortaokulunda konferans verilecek. 26 Nisan Çarşamba günü İl Müftü Yardımcısı Ayten Koç tarafından 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri İlkokulu Konferans Salonunda saat 10.00 ile 12.00 arasında bayanlara yönelik konferans düzenlenecek. 27 Nisan Perşembe günü saat 10.00 ile 12.00 arasında Seher Yaşar Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda kutlu doğum programı düzenlenecek. Gün içerisinde TİGEM ve Yassıhüyük Karakollarına ziyaretler gerçekleştirilecek olup, Tarım İşletmeleri Camii ve Toplantı Salonunda konferans düzenlenecek.” dedi. 

ANKARA POLATLI HABER MÜFTÜ MEHMET MUSLU KUTLU DOĞUM PROGRAMLARI KUTLAMA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Sakarya'dan Harun Karacan’a Ziyaret
Sakarya'dan Harun Karacan’a Ziyaret
AK Partili Demir ve Kurmayları Yolları Denetledi
AK Partili Demir ve Kurmayları Yolları Denetledi