TBMM YENİDEN MESAİYE BAŞLIYOR, POLATLI DOSYALARINI TAKİP EDECEK


TBMM YENİDEN MESAİYE BAŞLIYOR, POLATLI DOSYALARINI TAKİP EDECEK

16 Nisan referandum süreci sebebiyle tatile giren Türkiye Büyük Millet Meclisi yeniden çalışmaya başlayacak.

TBMM YENİDEN MESAİYE BAŞLIYOR,  POLATLI DOSYALARINI TAKİP EDECEK
Bu içerik 972 kez okundu.

18 Nisan Salı gününden itibaren mesaiye başlayacak olan TBMM’nin gündemi ise bir hayli kabarık. TBMM’nin çalışmaya başlamasıyla birlikte Polatlı’nın da gündemi hareketlenecek. 
    AK Parti Polatlı İlçe Teşkilatı tarafından hazırlanan pek çok dosyanın iletildiği AK Parti Ankara Bölge Milletvekileri, Polatlı’nın gerek yeni yatırımlar ve gerekse devam eden ancak bürokratik yada yatırım maliyeti sebebiyle askıya alınmış pek çok proje yeniden gündeme gelecek. 
AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir ve kurmaylarının Polatlı’da devam eden yada yapılması istenen pek çok proje hakkında referandum gezilerinde Polatlı’ya gelen vekillerin ziyaretlerini boş geçirmedi ve hazırladıkları dosyalarla Polatlı’nın acileyit belenen projelerini vekillere iletti.
 

MECLİSİN GÜNDEMİ YOĞUN
    Meclisi, aradan sonra toplandığı ilk gün, önemli bir gündem maddesi bekliyor. Ülke genelinde devam etmekte olan ve 19 Ocak Perşembe günü 3 ay süre ile uzatılan olağanüstü halin (OHAL) süresi, 19 Nisan Çarşamba günü saat 01.00'de sona eriyor. OHAL'in 19 Nisan'dan itibaren tekrar uzatılmasına ilişkin Başbakanlık Tezkeresinin hafta başında TBMM Başkanlığına sevk edilmesi halinde, TBMM Genel Kurulunda 18 Nisan günü bu tezkere görüşülecek. Resmi Gazete'nin 5 Ocak tarihli sayısında yer alan kararda, "Anayasa'nın 120'nci maddesi ile 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunu'nun 3. maddesinin birinci fıkrasının b bendine göre ülke genelinde devam etmekte olan olağanüstü halin, 19 Ocak 2017 Perşembe günü saat 01.00'dan itibaren olmak üzere 3 ay süre ile uzatılması hakkında Bakanlar Kurulu'nca 3 Ocak 2017 tarihinde alınan Karar, TBMM Genel Kurulu'nun 3 Ocak 2017 tarihli 49. birleşiminde onaylanmıştır" denilmişti. Genel Kurulda, OHAL'in uzatılmasına ilişkin Başbakanlık Tezkeresinin yanı sıra bazı uluslararası anlaşma ve mutabakat metinlerinin onaylanmasına ilişkin tasarılar da görüşülecek.

ANKARA POLATLI HABER TBMM MECLİS MESAİ BAŞLIYOR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Selami Ovacık’tan 17 Ağustos Mesajı
Selami Ovacık’tan 17 Ağustos Mesajı