Uluslararası Kral Midas Tiyatro Günleri Sona Erdi


Uluslararası Kral Midas Tiyatro Günleri Sona Erdi

6 - 13 Nisan tarihleri arasında Polatlı Belediyesi tarafından ilk kez düzenlenen Uluslararası Kral Midas tiyatro günleri önceki gün sahnelenen Korkma oyunu ile sona erdi.

Uluslararası Kral Midas Tiyatro Günleri Sona Erdi
Bu içerik 613 kez okundu.

 Yozgat Sanat Tiyatrosu tarafından hazırlanan oyunda İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un hayatı sahneye taşındı. 
    Bir haftadan bu yana sabah çocuk oyunları akşam yetişkin oyunları ile devam eden uluslararası tiyatro günlerinde son oyun önceki gün sahnelendi. Yozgat sanat tiyatro ekibinin Mehmet Akif Ersoy’un hayatını anlattığı oyun ile sona eren tiyatro festivalinde bir hafta boyunca toplam 12 bin sanatsever sergilenen 16 tiyatro oyununu izlemeye geldi. 
    Tiyatro festivali süresince Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın festivalde hiçbir oyuna katılmaması da dikkatlerden kaçmadı. Bütün oyunlarda Başkan Yıldızkaya adına Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Veli Keskin misafirleri ağırladı hediyelerini Başkan Yıldızkaya adına taktim etti.  
 

12 BİN SANATSEVER OYUNLARI İZLEDİ
    Polatlı Belediyesi Tiyatro grubu Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Yeşilyurt : “ Bu yıl ilk kez düzenlediğimiz tiyatro festivalinde 16 farklı grubu ağırladık. Son grubumuz bozkırın çocukları idi.  6-13 Nisan tarihleri arasında başlayan bu yıl ilki düzenlenen festivalde sergilenen 16 oyun ile 12 bin seyirciye ulaşmanın gururunu ve onuru yaşıyoruz. İlçemiz 3 bin 500 yıllık bir tarihin üzerinde Cumhuriyetin son kalesi. Bu festivalin hayata geçirilmesinde emeği olan başta Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya’ya Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz Veli Keskin’e, Halkla İlişkiler Müdürümüz Murat Kurt’a ve emeği olan herkese ve seyircilerimize teşekkür ederiz. Önümüzdeki yıl ikinci uluslararası kral Midas Tiyatro günlerinde görüşmek üzere.” dedi.

ANKARA POLATLI HABER TİYATRO SON PERDE
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim