LYS BAŞVURULARI 17 NİSAN’A KADAR DEVAM EDECEK


LYS BAŞVURULARI 17 NİSAN’A KADAR DEVAM EDECEK

Her yıl yüz binlerce öğrencinin kaderini belirleyen LYS’ ye sayılı günler kaldı. YGS heyecanını bir süre önce üzerlerinden atan öğrencileri şimdi de yaklaşan LYS heyecanı sardı.

LYS BAŞVURULARI 17 NİSAN’A KADAR DEVAM EDECEK
Bu içerik 530 kez okundu.

LYS sınavı yaklaştıkça hem öğrenciler hem de veliler için heyecan daha da artıyor. YGS maratonu tamamlandıktan sonra şimdi sıra LYS’ de. Öğrencilerin sınav maratonu sosyal bilimler ile 10 Haziran'da başlıyor. Sosyal bilimleri matematik takip ediyor.

 Uzmanlar, YGS de istediği başarıyı elde edemeyen öğrencilerin, paniğe kapılmamaları ve doğru çalışma stratejileri ile LYS’ye odaklanmalarını söyledi. LYS’ ye başvurular 4-17 Nisan'da alınacak. LYS sınavları ayrı gün ve oturumda yapılacaktır. LYS sınavları toplam 5 otum olarak gerçekleştirilecektir. LYS-1: Lisans Yerleştirme Sınavı-1 Matematik 11 Haziran Pazar, LYS-2: Lisans Yerleştirme Sınavı-2 Fen Bilimleri, 17 Haziran Cumartesi,  LYS-3: Lisans Yerleştirme Sınavı-3 Edebiyat-Coğrafya 18 Haziran Pazar, LYS-4: Lisans Yerleştirme Sınavı-4 Sosyal Bilimler 10 Haziran Cumartesi, LYS-5: Lisans Yerleştirme Sınavı-5 Yabancı Dil 17 Haziran Pazar yapılacak. 

ANKARA POLATLI HABER LYS SINAV ÖĞRENCİLER
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ  POLATLI TARİHİ ALANLARINI GEZDİ
ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ POLATLI TARİHİ ALANLARINI GEZDİ
Polatlı’nın Üretici Kadınları Bakan Fakıbaba İle Görüştü
Polatlı’nın Üretici Kadınları Bakan Fakıbaba İle Görüştü