Kardeş Şehrin Performansı Ayakta Alkışlandı


Kardeş Şehrin Performansı Ayakta Alkışlandı

Kardeş Şehir Giresun Belediyesi’nin tiyatro oyuncuları Sahte Gelin ile Polatlılı izleyicilerine kavuştu. Uluslararası Kral Midas Tiyatro Günleri kapsamında ilk kez düzenlenen ve büyük beğeni toplayan etkinlik son erdi.

Kardeş Şehrin Performansı Ayakta Alkışlandı
Bu içerik 447 kez okundu.


    Son iki oyunda Polatlı halkının büyük beğenisi ile karşılandı. Önceki akşam kardeş şehir Giresun Belediyesi tarafından hazırlanan oyunda keyifli anlar yaşandı. Polatlı ile Karadenizliler arasında kardeşlik bağının güçlenmesi için yıllar önce Polatlı Karadenizliler Derneği Eski Başkanı Zeki Sönmez ve dönemin idarecileri tarafından atılan adımın güzel bir şekilde sonuçlandığı dile getirildi. Polatlı’nın bu yıl ilkini düzenlediği tiyatro festivalinde yer alan kardeş şehir Giresun Belediye tiyatrosu genel sanat yönetmeni Doğan Turan yaptığı konuşmasında : “ İlk festivalde Polatlılı izleyicisi ile Polatlı Sahnesini paylaşmak bizlere onur verdi. “ dedi.

SANAT HER ŞEYİN İLACI
Polatlı Belediyesi Kültür İşler Müdürü Veli Keskin ev sahibi olarak yaptığı konuşmada : “  Kardeş şehrimiz olan Giresun belediyesinin tiyatro oyunu ve onların bizim festivalimize destek vermesi bizleri çok mutlu etti. Sanatın, Tiyatronun toplum için yapıldığını bizlere gösterdiler. Sanat her şeyin ilacı, bütün sorunların dertlerin devası. Bundan sonraki yıllarda kardeş şehrimiz Giresun ile kültürel birlikteliğimiz artarak devam edecek. Tiyatro gruplarımız Festival sürecinde toplumumuza önemli mesajlar ileten değerli eserleri sundular.” ifadelerine yer verdi.

KARADENİZ UŞAĞI SÖNMEZ'DEN BAŞKAN’A TEŞEKKÜR 
Karadenizliler Derneği eski Başkanı Zeki Sönmez Polatlı ile Giresun arasında kurulan köprünün önemli bir adım olduğunu ifade etti ve: “ 2015 yılında başlattığımız bu çalışma başlattığımız çalışma başkanımızın geçen yıl Giresun şehrini ziyareti esnasında kardeş şehir olma yönünde yaptığımız çalışma noktalanmış.  Bu da bizim için 11 senedir yaptığımız çalışmanın nihai en güzel soncu olmuştur. Belediye başkanımıza yaptığı bu önemli çalışmalardan, Polatlı’nın tarihinin tanıtılması için yapılan çalışmalardan dolayı bir Karadeniz uşağı olarak teşekkür ediyorum.” diye konuştu. 

ANKARA POLATLI HABER BELEDİYE TİYATRO ETKİNLİK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ  POLATLI TARİHİ ALANLARINI GEZDİ
ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ POLATLI TARİHİ ALANLARINI GEZDİ
Polatlı’nın Üretici Kadınları Bakan Fakıbaba İle Görüştü
Polatlı’nın Üretici Kadınları Bakan Fakıbaba İle Görüştü