CHP'li Ovacık: Polatlı’da Hayır Havası Yüzde 55’ler Civarında


CHP'li Ovacık: Polatlı’da Hayır Havası Yüzde 55’ler Civarında

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ilçe teşkilatı 45 gün önce başladığı Hayır propagandasına referanduma sayılı günler kala devam ediyor.

CHP'li Ovacık: Polatlı’da Hayır Havası Yüzde 55’ler Civarında
Bu içerik 1512 kez okundu.

 CHP İlçe örgütünün 13 nisanda yaptığı referandum çalışmasına destek vermek isteyen Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi Gamze Şenel Taşçıer ilçede yapılan saha çalışmaların katıldı. 
    Cumhurbaşkanlığı sistemi ve anayasa değişikliğinin halk onayına sunulmasına son iki gün kaldı. referandum paketini onaylamayan ve karşı olan Cumhuriyet Halk Partisi Hayır çalışmalarına son günlerde daha da ağırlık vererek sürdürüyor. Referandum paketine vatandaşın neden hayır demesi gerektiği yönünde çalışmalarını 45 günden bu yana aralıksız bir şekilde sürdürdüklerinin dile getiren CHP İlçe Örgütü Başkanı Selami Ovacık Polatlı’nın referandumla ilgili kararın yüzde 55 oranında bir kesimin hayır oyu kullanacağını tahmin ettiklerinin söyledi.
CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık referandum paketi ile ilgili bir buçuk aydan bu yana yaptıkları çalışmalar ile alakalı :” Kadın Kollarımız başta olmak üzere 45 günden bu yana Polatlı’da sahadayız. Saha çalışmalarımız dün itibari ile bitti. Polatlı’da hayır havası yüzde 55’ler civarında. Çok sistemli ve düzenli bir çalışma oldu. Önceki dönem ilçe başkanlarımız partimizin üyeleri, gönüllü üyelerimizle top yekûn bir mücadelede bulunduk. İnşallah sonucu da güzel olacak.” dedi.

15 NİSANDA KILIÇDAROĞLU POLATLI’DA
    Ovacık açıklamasının sonunda Cumartesi günü CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Polatlı’ya geleceği ile ilgili hatırlatmada bulunarak: “ referandum çalışmalarının son noktasını Polatlı’dan Polatlı Konak’ta saat 12.00’de genel başkanımızın katılımı ile hep beraber güçlü kuvvetli bir şekilde sonlandıracağız. Referandumunda hayırlı bir şekilde sonuçlanmasını umut ediyoruz.” şeklinde konuştu.

ÇOCUĞUNUN GELECEĞİNDEN ENDİŞE DUYAN HER BİREY BU ÇALIŞMAYI YAPMASI GEREKİYOR
    Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi Gamze Şenel Taşçıer :  ” Hem partim adına hem yurttaş olarak çalışmalarınızdan dolayı teşekküllerimi iletiyorum. Ben çalışmalarımı yaparken parti rozetimi çıkarıp yapıyorum. Bu bir parti seçimi değil, memleket meselesi. Çocuğunun, torununun geleceğinden endişe duyan her birey bu çalışmayı hepimizin gönülden yapması gerekiyor. “dedi.

DEMOKRASİNİN OLMAZSA OLMAZI KUVVETLER AYRILIĞIDIR
    Referandumda oy kullanacak vatandaşlara seslenen Taşçıer: “ Geri sayım başladı günlerin hatta saatlerin sayılı olduğu bir serece girdik. Bizler bugüne kadar tek tek bütün yurttaşlarımıza neden hayır dememiz gerektiğini anlattık. Demokrasinin olmazsa olmazı kuvvetler ayrılığıdır. Yasama yürütme yargının ayrılığıdır. Ancak bu getirilmek istenen sistem kuvvetleri bir araya getiren ve tek bir kişiye bu yetkileri veren bir sistem. Parlamentonun pasifize edildiği bir sistem onun için hayır diyoruz. Yargının partili bir genel başkan tarafından yüksek yargının bütün kişilerinin atandığı bir sistemi vatandaşın vicdanına a tarafsız bir algı yarsını yok edeceği için hayır dediğimizi her fırsatta dile getirdik. “ diye konuştu.
 

DEVLETİN YAPISINI TOPTAN DEĞİŞTİRMEK İSTİYORLAR
    AK Parti iktidarını eleştiren Taşçıer konuşmasının devamında : “ Peki, onlar bu süreçte ne dediler. Paketin içeriği ile ilgili neden evet dememiz gerektiği noktasında tek bir cümle dahi duymadım. Sabah Ey Kılıçdaroğlu diye başladılar, öğlen mikrofondan Ey Kılıçdaroğlu diye devam ettiler akşam Ey Kılıçdaroğlu diye günü noktaladılar. Ama son günlerde ağızlarındaki baklayı da çıkardılar cumhurbaşkanı başdanışmanlarından iki kişiden biri biz devleti yeniden inşa etmek istiyoruz dediler, biz zannediyorduk ki rejimi değiştirecekler daha da ötesiymiş amaçları. Devletin yapısını toptan değiştirmek istiyorlar. Bir diğeri çıktı biz eyalet sistemini getireceğiz dedi. Peki, Güneydoğu’da kurduğun eyaleti ne olacak ya da Karadeniz’de kuruduğun eyaletin adı ne olacak.  “ dedi.

BU GETİRİLEN SİSTEMDE POLATLILI HEMŞERİLERİMİZ HAKKINI NASIL ARAYACAK
16 Nisanda sandığa gidecek seçmenlere seslenen CHP meclis üyesi Taşçıer : “ Polatlı’nın kendine göre sorunları var. Bizimde hemşeriniz olan bir milletvekilimiz var.   Bu getirilen sistemde Polatlılı hemşerilerimiz hakkını nasıl arayacak. Sarayın kapısını aşındıracak tek bir kişinin ağzının içine bakacak. Bu nedenlerden dolayı bu istemin gelmemesi gerektiğini mevcut parlamenter sistemin eksikliklerinin giderilerek bu şekilde devam edilmesini dillendiriyoruz. Yurttaşlarımızın da sandığa giderken bu 18 maddeyi tekrar okuyup öyle, bizim neden hayır dediğimizi tekrar gözden geçirerek çocuklarının geleceğini düşünerek bir Suriye bir ırak olmamak için, sandığa vicdanları ile birlikte gidip tercih mührünü hayıra basmalarını istiyoruz. 16 Nisanın sonucunda hem memleketimize hem çocuklarımızın geleceğine hayırlı bir sonuç olmasını diliyoruz.” diye konuştu.

ANKARA POLATLI HABER CHP İLÇE SELAMİ OVACIK REFERANDUM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim