Vekil Haberal ve İl Başkanı Çetinkaya Polatlı’da Referandum Sürecini Anlattı


Vekil Haberal ve İl Başkanı Çetinkaya Polatlı’da Referandum Sürecini Anlattı

Milliyetçi Halk Partisi İlçe Teşkilatının düzenlediği anayasa değişikliği bilgilendirme toplantısı MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal, MHP İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, MHP İlçe Başkanı Gürsel Bilgiç, İlçe Teşkilat Üye

Vekil Haberal ve İl Başkanı Çetinkaya  Polatlı’da Referandum Sürecini Anlattı
Bu içerik 1639 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

 Güldeste Konakta gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında MHP Ankara Milletvekili Haberal ve MHP İl Başkanı Çetinkaya pazar günü gerçekleştirilecek olan anayasa değişikliği referandumu için katılımcıları bilgilendirerek evet çağrısında bulundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantının açılış konuşmasını MHP İlçe Teşkilat Başkanı Gürsel Bilgiç yaptı. Bilgiç katılımlarından dolayı herkese teşekkür ederek sözü İl Başkanı Çetinkaya ve Ankara Milletvekili Haberal’a bıraktı.

SANDIKTAN UMDUĞUMUZ SONUCUN ÇIKMASI İÇİN DUA EDİYORUZ    
    MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya konuşmasına şu sözlerle başladı; “  Malumunuz önümüzde 4 günlük kalan bir süre sonrasında halk oylamasına gideceğimiz pazar günü öncesinde ebetteki almış olduğumuz bir kararı ifade etmek anlatmak ve kazanmak için de çıktığımız yolda çalışmalarımız oldu. Son 10 gün içerisinde genel merkezimiz ile beraber koordine ettiğimiz genel başkan yardımcılarımızın ve milletvekillerimizin de içinde bulunduğu bir heyet ile ilçelerimizi geziyoruz. Kalan 4 günlük süre içerisinde de bildiklerimizi anlatarak 16 Nisanda sandık başına gideceğiz ve sandıklar açıldığında da umduğumuz sonucu görmek için dua ediyoruz. Bundan 6 ay önce 11 Ekimde Genel Başkanımız Devlet Bahçeli meclis grup toplantısında aziz Türk milletine bir çağrıda bulunmuştu. Görüyoruz ki devletin eli zayıfladı sınırlarımızın ötesinde hareketlikler yaşanıyor içerde ve dışarıda ağır sorunlarla karşı karşıyayız. 3 ay önce bir ihaneti gördük ama 40 yıldır da PKK ile birlikte Türkiye de mayalanmış balçık gibi yapışmış ve 15 Temmuz gecesinde de cüretini gördüğümüz bir ihaneti gördük. 2014 yılında cumhurbaşkanının da halk tarafından seçilmesi ile birlikte fiili ve hukuki tartışmalar, buna ilaveten eklendi. Eğer hal böyle giderse rejim tehlikeye girebilir. 1923 ruhunu yaşatamayabilir cumhuriyeti müdafaa edemeye biliriz.  Buradan herkese açık çağrımdır gelin devletin elini güçlendirelim demişti.”

NE YANİ, HDP DESTEKLİ CHP KOALİSYONU MU KURACAKTIK
    Çetinkaya; “Evet, çıkmasını arzuladığımız bir sürece giriyoruz. Bir 7 Haziran atlattık. 7 Haziran 2015 seçimlerinde MHP bir oy yükselişi sağladı ve akabinde kendi tabanımız da olmak üzere birçok kesimden AK Parti İle MHP bir hükümet kurulabilmesi umudu kamuoyunda konuşulmaya tartışılmaya başlandı. Genel Başkanımız bu durum karşısında MHP iktidar olma arzusunu içinde taşımaktadır ama her şeye rağmen değil.  MHP o günlerde çok yakın bir zamanda 24. Dönem anayasa uzlaşma komisyonunda özellikle CHP ortaya koymuş olduğu o günkü iktidar partisin de içinde olduğu anayasanın değiştirilmesi teklif dahi edilemez maddelerinin tartışılmaya açılması uzlaşma komisyonunda MHP genel başkanını anayasanın ilk dört maddesini garanti altına almak gibi bir sorumlukla hareket ettiği için ve maalesef buna yeterli cevabı alamadığı için herkesin beklediği kiminin iyi niyetle kiminin menfaatleri doğrultusunda tabandan bir baskı uyguladığı bir hükümet modeli maalesef gelişmemiştir. Buradan bir gelişme olmayınca meclis başkanı seçimi başta olmak üzere MHP HDP destekli CHP ile birlikte ki cumhurbaşkanı Kılıçdaroğlu na bu yetkiyi vermemesin rağmen o zaman MHP CHP ortak bir hükümet kursun diye akıl almaz HDP destekli bir hükümet teklif edilmeye kalkıştır. O zaman Kılıçdaroğlu genel başkanımız bahçeliye ben vazgeçiyorum buyurun siz başbakan olun diye bir çağrıda bulundu. Genel Başkanımız da bir cevap vermişti. MHP ebetteki bu teklifi elinin tersiyle itti. Yani ne yapacaktık. Anayasanın değiştirilemez maddeleri garantiye alınmadığı bir masada hükümet mi kuracaktık. HDP destekli CHP ile koalisyon mu kuracaktık.” dedi.
ÜLKÜCÜ DAVASINA MATEMATİKÇİ HESABIYLA YAKLAŞMAZ, YAKLAŞSAYDI 48 YILDIR AYAKTA KALMAZDI
    Çetinkaya; “1 Kasım’daki seçimlere girdik ve Kasımda alınan sonuçları hepiniz biliyorsunuz. 7 Haziran ile 1 Kasım arasında ne değişti de MHP Ankara da 109 bin oy eksik aldı. 48 yıllık bir dava hareketinin lideri; Türkiye’nin yönetim şekli cumhuriyettir, laik sosyal bir ülkedir, dili Türkçedir, başkenti Ankara’dır bayrağı ay yıldızlı ay bayraktır hükmünü garanti altına aldığı için mi suçlu, ya da HDP destekli CHP ile koalisyon kurmadığı için mi suçlu. Ülkücü davasına matematikçi hesabıyla yaklaşmaz yaklaşsaydı 48 yıldır ayakta durmazdı. 11 Ekimde genel başkanımızın görmüyor musunuz devletin eli zayıfladı, görmüyor musunuz devlette FETÖ yapılanması var, görmüyor musunuz devlette PKK yapılanması var, görmüyor musunuz 82 Anayasası 35 yıldır Türkiye Cumhuriyetinin kanunlarını taşımıyor dedi. Gelin devletin elini güçlendirelim dedi. Bir başka saldırıya uğradı. 15 Temmuz da eğer bunlar başarılı olsaydı Polatlı’yı kim yönetecekti, bakanlar kim olacaktı, Cumhurbaşkanı kim olacaktı bilen yok. Bu alçaklığı yapmaya kalkanların ne siyasi ayağı, ne iş adamı ayağı ne bunların arkasını toplayan aydın sıfatlı karanlık yüzlü zatların ayağı ortaya çıkarılmadı. Demek ki tehlike devam ediyor. 2 ay önce basına sızan bir paragrafta Gülen denen alçağın pensilvanyadan Türkiye’deki üyelerine derhal devlet içerisinde iseniz uyuyan hücre haline geçin devlet dışında iseniz yurt dışına kaçın örgütü yer altına çekin. Bütün yaşanılanların unutulmasını sağlayıncaya kadar bir süre geçirin ve uygun bir zamanda tekrar faaliyete geçin diye talimat gönderiyor. 56 yıldır darbe anayasası ile yönetilen Türkiye’yi hiçbir tehlikeden hiçbir tuzaktan korumayan bir anayasayı düzeltmeye tadile etmeye niye hayır diyor birileri.” İfadelerini kullandı.

MEZARA BİLE YAN YANA GİRMEYECEKLERİMİZLE HAREKET EDENLERLE, HİÇBİR HUKUKUMUZ KALMADI
Çetinkaya; “4 günümüz kaldı kendini milliyetçi ve ülkücü olarak tanımlayan bazı kişilerin, MHP ile hiçbir hukuku kalmamış bundan sonra da hiçbir şekilde hukukumuzun olmayacağı ve şuanda tamamen CHP’nin finansörlüğünde hareket eden CHP belediye salonlarında programlar yapıp ondan sonra MHP Genel Başkanına yöneticilerine ve aldığı kararlara hakaret eden hiç kimse ile hukukumuz kalmamıştır. Pazar günü eğer okul bahçelerinde sınıf önlerinde bende MHP’liyim bende bilmem ne kadar süre bu davaya hizmet ettim diyerek MHP resmi görevlisinin dışında hiç kimsenin oradaki ifadesine itibar edilmeyecek. Mezara bile yan yana girmeyeceklerimizle birlikte bugün o hareket edenlerin bizimle hiçbir şekilde bu mücadele yolunda bir hukuku kalmamıştır. Biz Türkeş çiyiz deyip de Alparslan Türkeş’in zerre siyasetinden haberi olamayanlar bugün bizim tarihe mal olmuş değerlerimizle liderlerimiz üzerinden bizi vurmayı çalışıyorlar... Çıktığımız yolda zerre kadar tereddüt ve şüphemiz yoktur. Türklüğün bekası için, devletimizin güçlenmesi için Milletimizin selameti için, cumhuriyetin ayakta kalması için, evet diyoruz.” dedi.
 

MHP’Yİ KOALİSYON KURMAMAKLA İTHAM EDENLER, O PARTİLERİN BUGÜN HANGİ CEPHEDE OLDUKLARINA BAKSINLAR
    Ankara Milletvekili Erkan Haberal ise konuşmasının büyük bir kısmında yeni sistem ve eski sitemi kıyaslayarak değerlendirmelerde bulundu. Haberal; “MHP koalisyon kurmamakla itham edenler vardı. MHP’nin koalisyon kurmamakla itham denelerin koalisyon kurmak istedikleri partililerin bugün hangi cephede olduğuna iyi bakmaları gerekmektedir. Bizi Deniz Baykal’ı neden meclis başkanı seçtirmedikleri için suçlayanların, bugün deniz Baykal’ın nerde olduklarına çok iyi bakmaları gerekir. 15 Temmuzda memleketimiz üzerine bombalar yağarken MHP’nin genel başkanının demokrasiyi nasıl savunduğunu liderinin nasıl mücadele verdiğini ve hükümet ve temsilcilerini nasıl ikaz ettiğini hatırlamamız lazım. Her yerde karşılaştığımız 3 tane soru var. Unuttunuz mu? Vazmıgeçtiniz? Af mı ettiniz? Unutmadık 15 yıldır söylediğimiz hiçbir şeyi unutmadık. Yapılan her şeyi aklımızda ama vatan sıkıntı. Hiçbir şeyden vazgeçmedik. Ne ülkümüzden nede ilkelerimizden ama millet sıkıntıda Hayır hiçbir şeyi affetmedik ama bayrak sıkıntıda birlik ve beraberliğimiz sıkıntıda. Ülkemiz küresel güçlerin savaşıyla kuşatılmış halde.” dedi.
 

HABERAL, MEVCUT SİSTEM ÇİFT BAŞLI DAVUL BAŞKASININ ELİNDE TOKMAK BAŞKASININ
    Konuşmasının son dakikalarında ağırlıklı olarak değişecek olan anayasa maddelerini değerlendiren Haberal şu ifadeleri kullandı ; “MHP, müdafaa ve muhafaza etmek zorunda olduğu bir irfan bir ülkü bedeli kanla ödenmiş bir vatan ve milletini korumaya çalışıyor. MHP her devirde yalnız inandıklarını söylemiştir. Bu yolun çilesine katlanmıştır. Bir ülküsü olan elbette geleceği kafasında ve vicdanında şekillendirecektir. Kişileri hedef göstererek Saddam gibi Kaddafi gibi Esad gibi bizim ülkemizde de vatanın bölünme senaryolarına belli kişilerin üzerinden yapmaya MHP müsaade etmemiştir. Cumhuriyet tarihi boyunca bu ilkeleri benimsemekte zorlanan reddeden ya da değiştirilmesine çabalayanlara durun yapamazsınız Türk Milliyetçileri var MHP var denmiştir. Anayasa düzenlemesine ilişkin TV’lerde sosyal medyada ve toplumda dolaşan yalanlar ve doğrular vardır. Tek adam rejimi kurulacak her şey olacak devletin tümüne hükmedecek Türkiye bitecek. MHP de buna da müsaade edecek. Dolaşan bunlar ama rejim değişmiyor. Hükümet sistemi değişiyor. Cumhuriyet rejimi daha da güçleniyor. Anayasanın ilk dört maddesi değiştirilmeyecek yeni sistem de gücün tek adamda toplanması mümkün değil. Yargı yürütme ve yasama kendi içinde ayrı ayrı güçlenecek. Mevcut sistem zaten çift başlı davul başkasının elinde tokmak başkasının elinde. Yeni sistemle birlikte cumhurbaşkanına sorumlulukta getiriliyor cezai sistem de getiriliyor. Cumhurbaşkanı en fazla iki dönem görev yapacak. Bu bile siyasette dönüşümü zorunlu hale getirecek. Mevcut sistemde halkın seçtiği milletvekilleri HSYK üyelerini seçebiliyor mu seçemiyor. Yeni sistem de HSYK olarak düzenlenen 7 üyesini sizin seçtiğiniz milletvekilleri seçecek. Mevcut sistemde HSYK’nın 4 üyesini cumhurbaşkanı seçiyor. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemimde yine 4 üyeyi Cumhurbaşkanı seçecek. Yeni sistemde seçtiğinin meclis yürütmeyi denetleyecek ve kanun yapma vazifesi olacak. Kanunları sadece milletvekilleri teklif edecek cumhurbaşkanı kanun tasarısı ve ya teklifi veremeyecek. Diğer bir mesele ise Almanya, Fransa, İngiltere, Amerika’daki gibi gelişmiş bir ülke olamayacağız, Suriye, Libya, Mısır, Kuzey Kore gibi gelişmemiş ülkelerdeki bir sisteme kavuşacağız. Yeni sistemde milletvekillerini ve cumhurbaşkanını halk seçiyor gelişmemiş ülkeler de bu böyle değildir. Cumhurbaşkanı da milletvekilleri de hem hukuki hem de seçim ile ayrı ayrı denetlenecek. Şuan ki sistemde cumhurbaşkanı yargılanamaz konumdadır yeni sistem de ise cumhurbaşkanı yardımcıları ve bakanlar attıkları her adımdan sorumlu olacaklar. Her suçtan yargılanabilecektir…” 

ankara polatlı haber mhp il ilçe milletvekili erkan haberal fatih çetinkaya belediye başkanı mürsel yıldızkaya gürsel bilgiç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Sakarya'dan Harun Karacan’a Ziyaret
Sakarya'dan Harun Karacan’a Ziyaret
AK Partili Demir ve Kurmayları Yolları Denetledi
AK Partili Demir ve Kurmayları Yolları Denetledi