Yeni Kimlik Kartları İçin Başvuruda Yoğunluk Azaldı


Yeni Kimlik Kartları İçin Başvuruda Yoğunluk Azaldı

İlçe Nüfus Müdürü Necmettin Cankurt 2017 yılı Temmuz ayı sonuna kadar yenilenmesi gereken kimlik kartları için başvuruların azaldığını söyledi.

Yeni Kimlik Kartları İçin Başvuruda Yoğunluk Azaldı
Bu içerik 726 kez okundu.

 İlçe nüfusuna kayıtlı olan 122 bin 424 nüfustan sadece 7 bin 265 kişinin yeni kimlik kartları içi başvuruda bulunduğunu söyleyen Cankurt, vatandaşların bir an önce başvurularını gerçekleştirilip yoğunluğun azaldığı bu dönemi değerIendirmelerini söyledi.  Ocakta başlayan yeni kimlik kartları için başvurularda yoğunluğun azaldığını söyleyen İlçe Nüfus Müdürü Cankurt; “ Yoğunluklar azaldı. İlk zamanlardaki yoğunluk yok şuanda vatandaşlarımız hafta içi ya da hafta sonu gelip yeni kimlik kartları için başvurularını yapabilirler. Hafta içi saat 19.00’a kadar hafta sonu cumartesi Pazar ise saat 9.00 ile 17.00 arasında nüfus dairemiz açıktır.” dedi.

TOPLAMDA 7 BİN 265 KİŞİ YENİ KİMLİK İÇİN BAŞVURDU
    İlçe Nüfus Müdürlüğüne ocak ayında 2 bin 723, Şubat ayında 2 bin 404, mart ayında ise 2 bin 138 kişi başvuruda bulundu. Toplamda yapılan başvuru sayısı 7 bin 265 oldu.  Cankurt, yoğunlukların azaldığı bugünlerde vatandaşların bir an önce başvurularını yapmalarını söyledi.

YENİ KİMLİK KARTI İÇİN NELER GEREKİYOR
    Temmuz ayına kadar sürecek olan yeni kimlik kartı için başvurular için son 6 ay içinde çekilmiş 1 biyometrik fotoğraf ve kimlik beyanı için nüfus cüzdanı, uluslararası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi, memur cüzdanı, avukat kimlik kartı veya basın kartı gibi kimlik belgesi yerine geçen fotoğraflı bir belgenin olması yeterli olacak.  Başvuru sonucunda kişiye başvuru belgesinin bir nüshası verilecek. 15 yaşını tamamlamayan çocuklar için veli veya vasileri başvuruda bulunabilecek. Talep edilmediği sürece 15 yaşını tamamlamamış çocukların kimlik kartlarında fotoğrafa yer verilmeyecek. Başvuru sonunda kişilere PIN zarfında bulunan 6 haneli şifre verilecek. Bu şifre, banka kartlarında olduğu gibi bazı işlemlerde kimlik doğrulama amacıyla kullanılacak. PIN kodu, kimlik kartı teslim edilinceye kadar aktive olmayacak. Kimlik değiştirme nedeniyle düzenlenen kimlik kartı için 16 lira, kayıp nedeniyle düzenlenen kimlik kartı için 32 lira ödenecek.

ANKARA HABER POLATLI NÜFUS MÜDÜR KİMLİK YENİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Sakarya'dan Harun Karacan’a Ziyaret
Sakarya'dan Harun Karacan’a Ziyaret
AK Partili Demir ve Kurmayları Yolları Denetledi
AK Partili Demir ve Kurmayları Yolları Denetledi