Uluğ Bey Bilim Merkezine Yoğun İlgi


Uluğ Bey Bilim Merkezine Yoğun İlgi

Gazi Üniversitesi Vakfı Özel Fen ve Anadolu Lisesi Öğrencileri İç Anadolu’nun en büyük Bilim Merkezi olan, Polatlı Belediyesi Uluğ Bey Bilim Merkezi ve Gökevi’ni ziyaret etti.

Uluğ Bey Bilim Merkezine Yoğun İlgi
Bu içerik 482 kez okundu.


    İçerisinde Gazi Üniversitesi Vakfı Özel Fen ve Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenlerinin bulunduğu 112 kişilik grup Uluğ Bey Bilim Merkezi’nde birçok konuyu uygulamalı olarak gözlemleme imkanı buldu. 
    Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya tarafından hizmete açıldığı günden bu yana Türkiye'nin dört bir yanından on binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Polatlı Belediyesi Uluğ Bey Bilim Merkezi ve Gökevi, İç Anadolu’nun en büyüğü olma ünvanını korumaya ve misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

YILDIZKAYA, 2014 YILINDAN BU YANA 15 BİN ZİYARETÇİ AĞIRLADIK           
    Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya Uluğ Bey Bilim Merkezi ve Gökevi ile ilgili yaptığı açıklamada; “Polatlı Belediyesi Uluğ Bey Bilim Merkezi ve Gökevi’ni 2014 yılında hizmete açtık. 
    Çocuklarımıza bilimin mucizevi dünyasını göstermek amacı ile bu projeyi gerçekleştirdik. 2014 yılından bu yana yaklaşık 15 bin ziyaretçiyi Uluğ Bey Bilim Merkezi ve Gökevi’nde ağırladık. 
    Bugün bir kez daha bilime yapılan yatırımın ne kadar doğru bir yatırım olduğunu göstermiş olduk. Uluğ Bey Bilim Merkezi ve Gökevi, çocuklarımıza okullarda teorik olarak gördükleri bilgileri, pratikle gösterme imkanı sunuyor. Türkiye'nin dört bir yanından misafirlerimizi bilim merkezimize davet ediyorum.” dedi. 

ankara polatlı haber belediye uluğbey gök evi ziyaret
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Gıda Bakanı Fakıbaba'dan Et Fiyatlarına İlişkin Açıklama!
Gıda Bakanı Fakıbaba'dan Et Fiyatlarına İlişkin Açıklama!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!