Türk Polis Teşkilatı 172 Yaşında


Türk Polis Teşkilatı 172 Yaşında

Emniyet mensupları polis teşkilatının kuruluşunun 172. yılını kutladı.

Türk Polis Teşkilatı 172 Yaşında
Bu içerik 806 kez okundu.

İlçe Emniyet Müdürlüğü kaymakamlık binası önündeki Atatürk heykeline sunulan çelenk ile başlayan törende başarı elde eden polis memurlarına başarı belgeleri taktim edildi. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı İlçe Emniyet Müdürü Fikri Yıldırım günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapmak üzere kürsüye çıktı. Yıldırım’dan sonra Kürsüye çıkan Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer Polis teşkilatının 172. Yaşını kutladı. Her yıl 10 Nisan da çeşitli etkinliklerle kutlanan polis haftası bu yılda coşkulu bir şekilde kutlandı. İlçe emniyet müdürlüğünde görevli polis memurları eşliğinde düzenlenen törenle İlçe Emniyet Müdürü Fikri Yıldırım Hükümet Binası önündeki Atatürk Heykeline çelenk sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan kutlama programı günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar ile devam etti. Görevine başarılı bir şekilde devam eden polis memurlarına başarı belgelerini Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, Topçu ve Füze Okul Komutanı Tuğgeneral Hurşit Ağırcan, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Başsavcı Zeki Yavuz taktim etti.

TEŞKİLAT OLARAK GELİŞMİŞ ÜLKELERİN GIPTA İLE BAKTIĞI BİR DURUMA GELDİK
    Polis teşkilatının kuruluşu ve tarihçesi hakkında bilgi vererek konuşmasına başlayan İlçe Emniyet Müdürü Fikri Yıldırım : “ Bundan 172 yıl önce İstanbul’da bir avuç insanın görevlendirilmesi ile zor şartlarda kuruluşu gerçekleştirilen polis teşkilatının bugün itibariyle mevcudu 250 bini geçmiş, teknik altyapısı, bilgi birikimi, tecrübesi, çağın gereklerine uygun araç, gereç ve teçhizat donanımı ile üstün hizmet kabresin yakalamak için fedakarlık ve aşk içinde var gücüyle çalışan, halkı ile bütünleşmiş, diğer tüm kurumlar ile uygum içerisinde çalışan bir teşkilat haline gelmiş olması nedeniyle haklı bir gurur yaşamaktayız. Öyle ki gelişmiş ülkelerin gıpta ile baktığı ve onların teşkilatlarıyla rekabet edebilecek güce ve donanıma sahip duruma geldiğini görmekteyiz. Türk polisi olarak milletin huzur ve güvenliğini esas alan, devletin bekası, ülkenin bölünmez bütünlüğü ve anayasal düzenin korunması için mevzuatın verdiği yetki ve sorumluluklar çerçevesinde, demokratik hukuk devleti ülkesinden hareketle verilen görevleri en iyi şekilde yerine getirmek için geçmişte olduğu gibi gelecekte de var gücümüzle çalışmaya devam edeceğimizi belirtmek isterim. Kırk yılı aşkın süredir her türlü terörle mücadele eden ülkemiz, son dönemde olmadığı kadar terör örgütlerinin hedefi haline getirilmiş, yapılan hain terör eylemleriyle mücadele etmek zorunda bırakılmıştır.” dedi.
 

AZIZ MİLLET İSTİKLAL HARBİNDE GÖSTERDİĞİ DESTANSI KAHRAMANLIĞI 15 TEMMUZDA DA GÖSTERDİ
    Türkiye Cumhuriyet devletinin bekasını bozmak isteyen güçlerin mevcudiyetinde bahseden Müdür Yıldırım: “ Terör örgütlerinin kolektif bir şekilde ülkemize saldırdığı bir döneme şahit olmaktayız. Milletimizin tüm terör örgütleriyle mücadelesindeki kararlılığı ve terör eylemlerine göstermiş olduğu refleksi gören, terörün perde arkasındaki merkezler devletimiz, içine bir habis ur gibi yerleştirilen paralel devlet yapısı yani FETÖ’yü devreye sokmuş 15 Temmuz akşamı bir kalkışma ile ülkemizi ve milletimizi teslim almaya kalkmıştır. Ancak bu azız millet istiklal harbinde gösterdiği destansı kahramanlık ve saygın duruşunu bir kez daha 15 Temmuz akşam tüm dünyaya göstermiştir. “ şeklinde konuştu.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARININ BIRAKTIĞI MİRASA SAHİP ÇIKMANIN HAKLI GURURUNU YAŞIYORUZ
    Ecdadımızın düşmanı durdurduğu Dua Tepe’nin emanetçisi sizler diyerek Polatlılı vatandaşlara seslenen Yıldırım: “ 15 Temmuz akşamı hain darbecilerin tespit edilmesi ve yakalanmasında göstermiş olduğunuz feraset, fedakârlık ve cesaretle bir kez daha istiklal harbi şehit ve gazilerinin torunları olduğunuzu ispatladınız. Bu ülkeyi bizlere armağan eden gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bıraktığı mirasa sahip çıkmanın haklı gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Ruhları şad olsun, polis teşkilatına bu güne kadar göstermiş olduğunuz sıcakkanlı tutum, yardımseverlik, maddi ve manevi destek bizleri fazlasıyla mutlu etmiştir.” dedi.
 

AZIZ ŞEHİT VE GAZİLERİMİZDEN DEVRALDIĞIMIZ HİZMET BAYRAĞINI ONUR VE ŞEREFLE TAŞIYACAĞIMIZA İNANCIM TAMDIR
    Bu vatan ve vazife uğruna şehit olmaya ant içmiş meslektaşlarım diyerek emniyet mensuplarına seslenen Yıldırım: “ 15 Temmuz hain teşebbüs ve sonraki süreçte göstermiş olduğu/ fedakarlık cesaret ve üstün görev anlayışı takdire şayandır. Meşakkatli bir meslek olan polislik mesleğini onur ve şerefle yürüttüğünüz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şüphesiz ki geçmişte gösterdiniz üstün gayretleri bundan sonraki melek hayatınızda daha da ileri götürerek devam ettireceksiniz. Polisliğe girerken ettiğiniz yemine sadik kalacağınıza, içinde bulunduğunuz şartlar ne kadar güç olursa olsun, gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün övgüsüne mazhar olmuş bir teşkilatın mensubu olduğunu unutmayacağınıza, azız şehit ve gazilerimizden devraldığımız hizmet bayrağını onur ve şerefle taşıyacağımıza inancım tamdır.” diyerek sözlerinin sonunda emniyet mensuplarının çalışma hayatından desteğini esirgemeyen herkese teşekkürlerini iletti.

TÜRK POLİS TEŞKİLATI HALKIMIZIN HUZUR VE GÜVENLİĞİNİN SAĞLANMASI GÖREVLERİNİ BAŞARIYLA YERİNE GETİRMEKTEDİR
    Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer polis teşkilatının 172. Yaşını kutlayarak başladığı konuşmasında polislik mesleğinin zor olduğu kadar kutsal bir meslek olduğunu da değindi. Kaymakam Tunçer: “ Türk polis teşkilatı, kamu düzeninin temini halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması, kanunların uygulanması, kişi haklarının korunması görevlerini başarıyla yerine getirmektedir. Polis, sorumlulukları itibariyle toplumsal hayatin ayrılmaz bir parçasıdır her zaman üstün bir gayret ve büyük fedakarlık içinde gördüğümüz Türk polisi, terörle mücadelede, vatandaşların can ve mal emniyetinin teminat altına alınması, suçun önlenmesi, olayların aydınlatılması ve faillerin yakalanması, toplum destekli polislik ve sosyal projelerde de yürüttüğü tüm çalışmalarında halkımızın güvenini kazanmış ve desteğini almıştır. Vatandaşlarımızın huzur ve mutluluğu için gecesini gündüzüne katan, canla başla çalışan polisimizin başarılı uygulamalarının gerisinde, bu desteğin ve güvenin önemli payı bulunmaktadır.” dedi.

HUZUR VE GÜVENLİĞİMİZİN KORUYUCUSU OLAN TÜRK POLİSİ
    Türk polis teşkilatının gücünden bahseden Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer: “ Polis teşkilatı olarak bir yandan kamu düzeni ve güvenliğini sağlarken, diğer yandan halkın güvenini kazanmak en büyük hedefimiz olmalıdır. Unutmayalım ki; milletin huzur ve güvenliğini sağlamak konusunda olanların, öncelikle halkın güvenine mazhar olması şarttır. Sizler, kanunlarımızla size verilen "huzur ve güven ortamının sağlanması ve devam ettirilmesi" görevini en iyi şekilde yerine getirme gayreti içinde olacaksınız. Emniyet teşkilatımız devletimizin en köklü ve önemli kurumlarından biridir. Bugün Türk polis teşkilatı personel, araç, gereç ve teknik donanım açısından da dünyanın en güçlü polis teşkilatlarından biridir. Toplumsal barışımızın, huzur ve güvenliğimizin koruyucusu olan Türk polisi, halkımızın güven ve dostluğundan aldığı güçle, gerektiğinde canını da ortaya koymaktan hiçbir zaman çekinmemiştir. İnanıyorum ki, polislerimiz şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı güven ve destekle, aynı fedakarlıkla hizmetlerine devam edeceklerdir. ” diye konuştu.

KAYMAKAM TUNÇER POLİS TEŞKİLATININ 15 TEMMUZDAKİ PERFORMANSINA TEŞEKKÜR ETTİ
    Emniyet mensuplarının 15 Temmuzda üstlendiği önemli görevi başarı ile yerine getirdiğini ifade eden Kaymakam Tunçer: “ Yine burada özellikle hain darbe girişiminin olduğu demokrasimize, cumhuriyetimize darbe vurulmaya çalışılan 15 Temmuzu hatırlatmak istiyorum. 15 Temmuz gecesi Türk milleti tarihinin hiçbir döneminde görülmeyecek bir alçaklık, hainlik ve ihanetle karşılaşmıştır. Bu teşebbüs FETÖ'nün (fettullahçı terör örgütü) ülkemizin bağımsızlığına, birliğine ve dirliğine yönelik en pervasız, en alçak, en kanlı eylemidir.15 Temmuz gecesi hain FETÖ örgütü aracılığı ile gerçekleştirilmek istenen darbe girişimine Polatlı halkı tüm ülkede olduğu gidi tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet ilkesi etrafında kenetlenerek dur demiş hain saldırıyı gerçekleştirmek isteyen şer güçlere geçit vermemiştir. Bu nedenle 15 Temmuz gecesi ve sonrası göstermiş. Oldukları üstün kahramanlık, fedakarlık ve özverili çalışmalarından dolayı polis teşkilatımıza bir kez daha şükranlarımı sunuyor ve takdirle selamlıyorum. “ diyerek sözlerine son veren Tunçer emniyet mensubunda görevli olan polisler başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş polisleri de anarak polislik mesleği uğruna gazi olan emniyet mensuplarına da minnetlerini ifade etti.

ANKARA POLATLI HABER EMNİYET KURULUŞ 172 YILI KUTLADI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi