Çocuk Hakları Adına Farkındalık Oluşturmak İçin Yapılan Örnek Proje


Çocuk Hakları Adına Farkındalık Oluşturmak İçin Yapılan Örnek Proje

Polatlı Duatepe Eğitim, Kültür, Sanat ve Gençlik Derneği çocuk haklarının ön plana çıkarıldığı bir toplum olmak adına çıktığı yolda farkındalık için farklı çalışmalara imza atıyor.

Çocuk Hakları Adına Farkındalık Oluşturmak İçin Yapılan Örnek Proje
Bu içerik 480 kez okundu.

Sporun engel tanımadığını fiziksel olumsuzluk olarak değerlendirilen boy ve kilo gibi etkenlerin spor yapmak için birer sınırlandırıcı faktör olmadığının spor yapmak isteyen herkesin spor yapması gerektiği yönünde başlatılan proje çalışmaları ile ilgili adımlar atılıyor.
    Beştepe Anadolu Kız Meslek Lisesi öğrencilerinin oluşturulduğu voleybol takımı ile voleybolun geliştirilmesi ve yapılacak maçlarda çocuk haklarına dikkat çekilmesi planlanıyor. Polatlı Duatepe Eğitim, Kültür, Sanat ve Gençlik Derneği tarafından çocuk haklarının korunması adına mesajların yazılı olduğu toplar okullara dağıtılacak.
 

VOLEYBOL ALT YAPISINI GELİŞTİRMEK İSTİYORUZ
    Proje Koordinatörü ve Voleybol Antrenörü Musa Tokmak tarafından yapılan açıklamada proje faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Açıklamada: “  Polatlı Duatepe Eğitim, Kültür, Sanat ve Gençlik Derneği olarak Avrupa Birliği Sivil Düşün Programının Bilkent Üniversitesi Uluslararası Çocuk Merkezine destek verdiği projenin bir kısmını, derneğimiz olarak tekrar "Voleybol ile Haklarımızı Yayıyoruz" isimli bir alt proje olarak ile hibelendirdik. Çocuk haklarının yaygınlaştırılması, voleybol alt yapısının Polatlı ilçesinde geliştirilmesi ve voleybol sporunun ilçemizde geliştirilmesi için yazdığımız projemiz Uluslararası Çocuk Merkezince kabul aldı ve derneğimizin bir alt birimi olan Duatepe Voleybol SK' ince projemiz uygulanmaya başlamıştır. Çocuk Hakları temalı konuların (sloganların) olduğu voleybol formalarını sporcularımız maçlarda giyecek ve sloganlar geniş kitlelere ulaşacak. 
    Yaklaşık yüz adet üzerinde çocuk hakları temasının ve sloganlarının olduğu voleybol toplarını ilçemizdeki değişik okullara dağıtacağız. Böylece spor yapmanın önemi vurgulanacak. Öğrenciler boş zamanlarında spor yapmaları teşvik edilecektir.” İfadelerine yer verildi.

SPOR BASKI İLE SADECE KAZANMAYA ODAKLI DEĞİL
    Spor yapmak için belli kriterlere sahip olmanın şart olmadığı vurgulanan çalışmalarda çocuk haklarının korunması da ön plana çıkıyor. 
    Proje Koordinatörü Musa Tokmak tarafından yapılan açıklamada sporda kazanmanın şart olmadığı da altı çizilen diğer önemli bir detay oldu. Tokmak açıklamasının devamında :” Derneğimiz daha önceden Suriyeli göçmenlere imaj çalışması projesi yapmıştır. Bu kapsamda derneğimiz üyeleri ve Suriyeli göçmenler beraber Suriye yemeklerini yemişlerdir. Derneğimiz bu projenin finansmanı kendi karşılamıştır. 
    Derneğimizin daha çok dezavantajlı guruplara, çocuk ve gençlik haklarına yoğunlaşan çalışmaları vardır. Voleybol gelişim Projesi ile akran zorbalığını, antrenör baskısını engellemek ve sporun sadece spor için yapılmasını gerektiğini vurgulamak istiyoruz. Sporun baskı ile sadece kazanmaya odaklı olmadığının altını çizmek istiyoruz. 
    Böyle olunca çocuklar ve gençler spordan uzaklaşıyor. Bazı okullardaki durum maalesef bundan ibarettir. Özellikle alt yapıda spor yapma hakkı herkese tanınmalıdır. Boyu, kilosu, fiziksel engeli spor yapmasına engel olmamalıdır. Bu vurguları projemizde işlediğimiz için projemiz hibe desteği almıştır. Projemizin son bulması ile Polatlı ilçesinde çocuk haklarına ve voleybol gelişimine katkı sağladığımızı düşüneceğiz.” diye konuştu. 

ANKARA POLATLI HABER ÇOCUK HAKLARI FARKINDALIK PROJE
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AK Partili Demir ve Kurmayları Yolları Denetledi
AK Partili Demir ve Kurmayları Yolları Denetledi
Aşırı Sıcaklar Tarım Sigortası Kapsamında Olmalı
Aşırı Sıcaklar Tarım Sigortası Kapsamında Olmalı