TİYATRONUN KALBİ POLATLI’DA ATIYOR


TİYATRONUN KALBİ POLATLI’DA ATIYOR

Polatlı Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası 1. Kral Midas Tiyatro Festivali, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden ve Türkiye’den önemli tiyatro gruplarını Polatlı’da sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor.

TİYATRONUN KALBİ POLATLI’DA ATIYOR
Bu içerik 700 kez okundu.


    6 Nisan Perşembe günü perdelerini açan festival, Polatlı’nın ilk tiyatro festivali olma özelliği taşıyor. 
    Şimdiye kadar toplam 9 oyunun sahnelendiği festival 13 Nisan tarihine kadar devam edecek. Festival kapsamında 13 Eylül Kültür Merkezi’nde sahnelenen tüm oyunlar ücretsiz olarak izleyicilerle buluşuyor. Her gün 14.30’da sergilenen çocuk oyunları ve 19.30’da sergilenen yetişkin oyunları Polatlılı tiyatro severler tarafından büyük ilgi görüyor.

TİYATRONUN KALBİ POLATLI’DA ATIYOR
    Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın desteği ile bu sene ilki gerçekleştirilen Uluslararası Kral Midas Tiyatro Festivali’nde; Kıbrıs Gazimağusa Belediye Tiyatrosu, Gazi Emir Belediye Tiyatrosu, Kırıkkale Sanat Tiyatrosu, Denizli Tiyatro Cezve, Samsun Hayal Atölyesi Tiyatrosu, Ankara Kulis Sanat Tiyatrosu, Giresun Belediye Şehir Tiyatrosu ve Yozgat Sanat Tiyatrosu sahne alıyor. Festival kapsamında sahne alan oyunların yanı sıra, çocuklara özel oyunlar, balon ve ilizyon gösterileri sergileniyor. Polatlı Belediye Tiyatrosu’nun ev sahipliği yaptığı festival, 13 Nisan tarihine kadar sanatseverleri Anadolu Bozkırının Parlayan Yıldızı Polatlı’da buluşturmaya devam edecek.

ankara polatlı haber belediye tiyatro midas günleri festivali
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim