Odacı: Yapılandırma Esnafa Nefes Aldıracak


Odacı: Yapılandırma Esnafa Nefes Aldıracak

Polatlı Emlakçılar Odası Başkanı Adnan Odacı uygulamanın nasıl olacağına dair gazetemize açıklamalarda bulunarak, esnaflara da bu fırsatı kaçırmamaları gerektiği çağrısında bulundu.

Odacı: Yapılandırma  Esnafa Nefes Aldıracak
Bu içerik 490 kez okundu.

Vergi ve borç yapılandırmasına ilişkin olarak geçtiğimiz ay sonunda hükümetin fırsatı kaçıran yada diğer sebeplerle borç yapılandırmasından faydalanamayan esnaflara yönelik yeniden yapılandırma yapılacağı yönünde Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yapılan açıklamanın esnafları son derece sevindirdiğini belirten Polatlı Emlakçılar Odası Başkanı Adnan Odacı, “Bu haberi alır almaz pek çok esnaf ve oda üyesi arkadaşımız bizlere sorular sordu. 
Bu anlamda demekki esnafımıza hak tanınırsa esnafımız her olumlu işe adım atacaktır” dedi.

ODACI UYGULAMININ DETAYLARINI PAYLAŞTI
    Odacı “Daha önce 2016 Haziran itibarıyla yeniden yapılandırma kanununa başvuran esnaflarımız ve vatandaşlarımız sonraki aylarda da 2017 Mart ayına kadar olan dönemde de vergi ve prim borcu var ise önceki yaptığı başvuruları tekrar güncelleyeceğiz, bu dönemi de kapsayacak şekilde tekrar yeniden yapılandırmalarını yapacağız. Peşin ödeme indirimi geçen defa yapmıştık, yeniden yapılandırma bakımından yine aynı o bütün uygulamalar bu dönemde devam edecek. Bir de 2016 Haziran'dan önceki dönemlerden vergi borcu olmayan, prim borcu olmayan ama 2016 Temmuz'undan sonra ilk defa vergi borcu ve prim borcu olan vatandaşlarımız da bu uygulamadan yararlanacaklar. Böylelikle yaklaşık 47 milyar lira tutarındaki vergi alacağını yapılandırma yapılmış olacak” dedi.

 

ANKARA POLATLI HABER ESNAF VERGİ YAPILANDIRMA ADNAN ODACI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim