KÖYLÜNÜN BÜROKRASİ ÇİLESİ!


KÖYLÜNÜN BÜROKRASİ ÇİLESİ!

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlanan Polatlı, İl Özel İdaresi arsalarının tamamen Polatlı Belediyesi gibi kurumlara geçmesinin ardından, Polatlı Belediyesi son derece hızlı ve vatandaşı mağdur etmeden arazilerin pek çoğunun gerekli tüm resmi prosedür

KÖYLÜNÜN BÜROKRASİ ÇİLESİ!
Bu içerik 1193 kez okundu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlanan Polatlı, İl Özel İdaresi arsalarının tamamen Polatlı Belediyesi gibi kurumlara geçmesinin ardından, Polatlı Belediyesi son derece hızlı ve vatandaşı mağdur etmeden arazilerin pek çoğunun gerekli tüm resmi prosedür yerine getirilerek tahliyesini sağladı.  Köylüler sahip olmak isedikleri arazileri almak için hem ihale süreci hem de gerekli bedellerin yatırılması noktasında gerekeni yaptı. Ancak paraların ödenmesine karşın Polatlı İlçe Kaymakamlığı Mal Müdürlüğü’nde neredeyse tüm evraklar kamlumbağa misali bürokrasiye takılınca, köylü parasını yatırdığı arsaların tapusunu bir türlü alamadı. Geçtiğimiz ay Milli Emlak Genrel Müdürlüğü’ndenbir bürokratın Polatlı’ya gelerek Polatlı Mal Müdürlüıü’nde geçici olarak göreve başlamasıyla birlikte bu bürakratik sancı bitmişti. Ancak geçici süreyle göreve gelen bürokratın gitmesiyle birlikte köylünün yeniden bürokrasi çilesi başlamış oldu. Edinilen bilgiye göre 500’e yakın evrak hali hazırda Mal Müdürlüğü’nde inceleme yada teknik  bilgi eksikliği gibi sebeplerle imzalanmıyor ve köylü tapusunu alımıyor.

DOSYA SAYISI EPEY FAZLA!
    500’e yakın dosyanın işlem gördüğü ve 6-7 bin civarında bir başvurunun olduğu Polatlı Mal Müdürlüğü’nde vatandaşa neden bürokratik engel çıkartıldığı ve tapularını almak isteyen vatandaşın parasını yatırmasına rağmen neden hala yazının çıkarılmayarak tapuya gönderilmediği merak ediliyor. 
muhtarlar bugün milli emlak genelmüdürlüğü’ne gedecek
    Polatlı Muhtarlar Derneği ve Polatlı Ziraat Odası’ndan oluşan bir heyetin bufgün Ankara’ya giderek Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nde bir takım görüşmeler yapacağı öğrenildi.
Polatlı Mal Müdürlğü’nde bekletilen dosyaların yeniden hızlı bir siçimde köylüye aktarılması için yeniden bir bürokratın görevlendirilmesini isteyeceği öğrenilen heyetin önümüzdeki günlerde konuyla ilgili açıklama yapması da bekleniyor.

NEDEN ANKARA’DAN İTHAL BÜROKRAT ATIYORUZ
    Polatlı Mal Müdürlüğü’ne geçtiğimiz aylarda atanan Ankara’dan gelen bürokratın işleri hızlandırması sebebiyle pek çok köylü tapusuna kavuşmuştu. Ancak geçici süreyle gelen ve görev süresinin bitmesiyle giden bürokratın yaptığını neden Polatlı Mal Müdürlüğü yetkilileri yapamıyor?
Bunun iki sebebi olabilir. Ya bizdeki bürokratlar bu konuda yetersiz kalıyor yada bürokrasi çilesi bilerek uygulanıyor.
Her iki nokta da Polatlı Mal Müdürlüğü’nde bekleyen evrakların onaylanıp Tapu Müdürlüğü’ne gönderilmemesi sebebiyle vatandaş mağdur bir şekilde bekletiliyor.

İDARECİLERİN TUTUMU VATANDAŞI MAĞDUR ETMEMELİ
    Polatlı Mal Müdürlüğü idarecisinin yada idarecilerinin vatandaşı neden mağdur ettiği kamuoyunda ciddi bir tartışma konusu yaratırken, bu konuya nasıl bir yanıt verecekleri merakla bekleniyor. Ancak vatandaş bir an evvel bedeini ödediği arsasına kavuşmak istiyor.

ankara polatlı haber büyükşehir belediye tarla arazi satışı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI