İŞ ADAMLARI ÜNAL VE EKİBİNE GÜVENİYOR


İŞ ADAMLARI ÜNAL VE EKİBİNE GÜVENİYOR

Polatlılı Sanayiciler ve İş Adamları Derneği (POLSİAD) olağan genel kurulunu 8 nisan cumartesi günü yaptı. Genel kurulda yeni yönetim kurulu üyeleri belirlenirken Başkan Erol Ünal görevine devam ediyor.

İŞ ADAMLARI ÜNAL VE EKİBİNE GÜVENİYOR
Bu içerik 1002 kez okundu.


Polatlı Sanayici ve iş Adamları Derneği olağan genel kurulunda POLSİAD üyeleri Başkan Erol Ünal'ın görevine devam etmesi gerektiği yönünde karar aldı. Yapılan genel kurulda güven tazeleyen Ünal'ın yeni yönetiminde Hasan Benli, Aykut Kaya, Timuçin Işık, Ömer Güray Sarıca, Bülent Tosun, Ali Rıza Ovacık, Olcay Kırtız ve Metin Çağanyer aldı. 8 Nisan Cumartesi günü Polatlı Organize Sanayi Bölgesi toplantı salonunda yapılan genel kurulda yönetim kurulu üyeleri arasında değişiklik yaşandı. Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya belediye meclis üyelerinin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de genel kurula katıldı. POLSİAD olağan genel kurulunda faaliyet raporunu okumak üzere Yönetim kurulu Başkanı Erol Ünal kürsüye çıktı.

POLSİAD BAŞKANI ÜNAL DERNEĞİN KURULUŞ AMACINI ANLATTI
    POLSİAD Yönetim Kurulu Başkanı  Erol Ünal derneğin kuruluş amacı ile alakalı açıklamaları ile  başladığı konuşmasında: " Polatlı’mızın sosyal ve ekonomik hayatının vazgeçilmez unsuru iş insanlarımızın ve sanayicilerimizin bir araya gelerek gerek iş dünyasının gerekse Polatlı’mızın sorunlarının çözümü için ortak akıl oluşturmak, bilgi ve becerileri paylaşmak, birlikte olmanın haz ve mutluluğunu yaşamak amacıyla derneğimizi kurduk. Kurulduğumuz 1993 yılından günümüze amaçlarımız doğrultusunda aralıksız faaliyet gösterilmiştir. Bu itibarla ilk günden bu güne gerek yönetici gerekse üye olarak bütün emek verenlere saygı ve şükranlarımızı  arz ederim. Yıllardır Derneğimiz birinci görev olarak Organize Sanayi Bölgesi kuruluşunu belirlemiştir.  Bugün Rahmet ve saygıyla andığımız İrfan Efe başkanımızın Müteşebbis Heyet İkinci başkanı olarak başlattığı Polatlı OSB projesi;  dillerde gezen bir hayal, kağıtlarda tozlanan bir proje olmamış dünyanın önde gelen kuruluşlarını içinde barındıran bir vücuda erişmiştir." dedi ve Polatlı Organize sanayi bölgesinin kurucularından İrfan Efe ve İlhan Köse'yi rahmetle andıklarını dile getirdi.
 

BAŞKAN ÜNAL POLATLI OSB'NİN FAALİİYETLERİNİ ANLATTI
    Polatlı Organize Sanayi Bölgesinin faaliyetleri hakkında bilgi veren Polatlı OSB Yönetim kurulu Başkanı Erol Ünal: " İlk kuruluş yıllarında yüz hektar olan bölge büyüklüğümüz bu gün 370  hektarlık imarlı alana ulaşmıştır.  İmar planı tamamlanan alanda 142  sanayi parseli yer almaktadır. Bölgemizde bugün itibarıyla 64 sanayi parseli tahsis edilmiş olup  30 işletme faaliyet halindedir.  Kısa bir süre içinde bu sayının 40 işletmeye ulaşması beklenmektedir Polatlı kamuoyunu uzun bir süre meşgul eden hatta kimi zaman  kurulmayacağı dedikoduları yayılan ŞİŞECAM kuruluşlarından Trakya Polatlı Cam Sanayi AŞ düz cam imalatına başlamıştır.  Bölgemiz her geçen gün yükselen sanayi tesisleri ile Polatlımız ve ülkemiz ekonomisine güç katmaya devam edecektir. Bugün için doğal gaz da dahil olmak üzere bütün teknik altyapılar tamamlanmış, elektrik dağıtım hatları kısım kısım yeraltına alınmaya başlanmıştır. Bölgemizin bütün yolları karayolları standartlarında sıcak asfalt kaplama ile kaplanmıştır. Bölgemizin var olan su dağıtım şebekesine birinci kalite su içinde dağıtım şebekesi tesis edilmiştir. Bölgemize yaklaşık 8 km mesafede açılan yaklaşık 200  metre derinliğinde kuyulardan  su getiriyoruz. Bu amaçla 1500 metreküplük depo ve 11,8 km toplama ve isale hattı inşaa edilmiştir. Bölgemiz işletmeleri Mart 2017 tarihi itibarıyla aylık 11.176.444,78  kw/h  elektrik tüketmektedir. Tüketimin her geçen gün artacağı öngörülmektedir. Çünkü bölgemizce verilen enerji müsaadeleri toplamı bölgemizin yakın gelecekte 72,5 MVAkurulu güce sahip olacağını göstermektedir.
Yine bölgemizin Doğalgaz tüketimi ise 52 milyon metreküptür , (Polatlı tüketimi ise 30 milyon metreküptür.)  su tüketimi ise 41.308 m3 olarak ölçülmüştür. Bölgemizin sağladığı bu gelişmeler sevindirici ve mutluluk vericidir.Bölgemizin Müteşebbis Heyeti;Organize Sanayi Bölgeleri Kanunu ve ilgili mevzuata göre, İşletmeye açılan sanayi tesisi sayısı artınca görevini tamamlayarak Yönetimi Bölge katılımcılarından oluşan genel kurula ve onun seçeceği yönetim kuruluna devredecektir. İşte o an itibarıyla POLSİAD amaçlarından biri daha tamamlanmış olacaktır" dedi.

POLSİAD'IN POLATLI İÇİN YAPTIKLARI
    POLSİAD Polatlı için gerçekleştirdiği faaliyetlerden bahseden Başkan Ünal : "Bilindiği gibi  bugün Polatlı’mızın sahip olduğu Bölünmüş Yol, Teknokent, Organize Sanayi Bölgeleri, KOBİ-Sanayi-Üniversite işbirliğinden söz ediliyorsa ilk adımların atılmasında, oluşma ve gelişmelerinde katkımız olduğunu düşünüyoruz. 2016 yılında üyelerimiz, Polatlı Belediye Başkanımız, Ticaret Odamızın başkan ve yöneticileri bir araya gelerek “Şehrin Yarınları” konulu bir arayış buluşması gerçekleştirdik. Bütün katılımcılarımızın EXPOANTALYA-2016’yı yerinde incelemelerine de fırsat sağlanmış olduk. Biliyoruz ki Derneğimizin tamamladığı veya tamamlamaya çalıştığı işler dışında yeni hedef ve görevleri olacaktır. Derneğimiz kurulduğundan itibaren iş dünyasının derdini, sorunlarını, beklenti ve düşüncelerini her fırsatta ve her düzeyde dile getirmeye devam etti.Bunu yaparken de Kamu hizmetlerinin değerli üretici ve yöneticilerinin  beklentilerini de iş dünyasına taşımaya gayret ettik. Polatlı Üniversitesinin kurulabilmesi amacıyla Dönemin TBMM başkanı sayın Cemil Çiçek beye Kaymakamımız, Belediye Başkanımız, ve birçok oda başkanıyla birlikte ziyaret gerçekleştirerek bir rapor sunduk."şeklinde konuştu.

DOĞALGAZIMIZI BOTAŞ' TAN ALMAYI SAĞLADIK
    Polatlı' da doğalgaz kullanımına ilişkin yürüttükleri çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Ünal, yönetim olarak : " Gerek Denetim kurulu Üyesi bulunduğumuz Organize Sanayi Bölgeleri Derneği ile gerekse Polatlı OSB başkanı sıfatımızla Organize Sanayi Bölgeleri Hakkında Bilim Sanayi Ve Teknoloji bakanlarımızı ziyaret ederek sorunlarımızı ve çözüm önerilerimizi sunduk. Bölgemizin ucuz ve uzun soluklu Doğalgaz temin edebilmesi için Dönemin Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız ile bire bir görüşme sağlayarak Doğalgazımızı BOTAŞ dan almayı sağladık. Yüzlerce ülke ataşesinin biraya geldiği ATEŞELER Buluşmasına katıldık, bölgemizi tanıtarak bölgemize yatırım çekmeye çalıştık. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, ve yedi bakanımızın katıldığı Ekonomi zirvesine katıldık. Ayrıca Ankara Kalkınma Ajansı, Demiryolları Genel Müdürümüz, Sanayi Bölgeleri  Genel Müdürümüz başta olmak üzere bölgemizin sorun ve çözüm önerileriyle ilgi kamu yöneticilerine ziyaretler gerçekleştirilmiştir. Ankara valimiz ve vali yardımcılarımız başkanlığında gerçekleştirilen Kamu, Üniversite ve Sanayi İşbirliği başta olmak üzere yapılan bir çok il koordinasyon toplantısına katıldık. " dedi.

BÖLGEMİZ KATILIMCILARINI ÜNİVERSİTE İLE BULUŞTURDUK
    POLSİAD olarak düzenledikleri bilgilendirme toplantıları ve seminerler hakkında bilgi veren Başkan Ünal: "Çankaya Üniversitesi ile Teknoloji Transfer Ofisi Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin Geliştirilmesi ve Polatlı OSB ile İşbirliği projesini yaparak bölgemiz katılımcılarını üniversite ile buluşturduk. Yine sanayicilerimize yönelik bilgilendirme toplantıları yaptık. Bunlardan bazıları şunlardır. ISO 9001:2015 Geçiş Eğitimi, Toprak Kirliliğinin Kontrolü Ve Noktasal Kaynaklı Kirlenmiş Sahalara Dair Yönetmelik   Gereksinimlerini, Aşamalarını, Alınması Gerekli Aksiyonları, İlgili Firmaların Yükümlülüklerini, Sorumlulukları,eğitimi Avrupa Birliği Hibeleri Konulu toplantı  (ITC Europa şirketi) Türkiye’nin tek resmi destekli ihracat kredi kuruluşu olan Türkiye İhracat Kredi Bankası (Türk Eximbank)  ile birlikte İhracata yönelik kredi, garanti ve sigorta programlarına ilişkin bilgi vermek amacıyla toplantı düzenledik." diye konuştu.
 

GÜCÜNÜZ GÜCÜMÜZDÜR
Kalifiye iş gücünün iş bulması veya vasıfsız elemanların iş sahibi olması konusunda yaptıkları çalışmalarla ilgili POLSİAD Başkanı Ünal: " Yine iş gücü ve sanayici buluşmalarına esas olmak üzere Polatlı Belediyesi- Polatlı OSB Eğitim İstihdam İşbirliği Protokolü imzalanmıştır. İşverenlerimizi bilgilendirmek kadar önem verdiğimiz bir diğer husus eğitilmiş iş gücü oluşturmaktır. Bu nedenle Mesleki Eğitim Merkezi başta olmak üzere ilgili kuruluşlar ile Forklift operatörü, kaynakçı, ilk yardım, vinç operatörlüğü gibi kurslar düzenledik. Başta Polatlı'mız olmak üzere ülkemizin genel kazanımları için üretmeye emek sarf etmeye devam edeceğimize inanıyor ve söz veriyoruz. Tabii ki bu sözü verirken gücümüzü öncelikle siz değerli üyelerimizden ve cefakar, özverili, duyarlı Polatlı İş dünyasından alıyoruz. POLSİAD kuruluştaki ruh ve heyecanını bir an bile azaltmadan kuruluş amaçlarında yer alan hedeflere kararlılıkla yürümeye devam edecektir. Gücünüz gücümüzdür." diye  konuştu. 

ANKARA POLATLI HABER POLSİAD KONGRE EROL ÜNAL GÜVEN TAZELEDİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Selami Ovacık’tan 17 Ağustos Mesajı
Selami Ovacık’tan 17 Ağustos Mesajı