Yavru Vatandan Dudak Uçuklatan Performans


Yavru Vatandan Dudak Uçuklatan Performans

Yavru Vatan Kıbrıs Gazimağusa belediye tiyatrosunca hazırlanan Genel Sanat Yönetmenliğini İlke Susuzlu’nun yaptığı Hadi Öldürsene Canikon adlı oyun Polatlı Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Kral Midas Tiyatro günleri festivalinin ikinci oyunu

Yavru Vatandan Dudak Uçuklatan Performans
Bu içerik 588 kez okundu.

 13 Eylül Kültür Merkezinde Cuma Akşamı Sanatseverlerin beğenisine sunulan oyunda oyuncuların performansı büyük beğeni topladı.
Aziz Nesin’in kaleminden çıkan Gazimağusa belediye tiyatrosu oyuncularının performansları ile hayat bulan oyunda sanat yönetmenliği koltuğunun sahibi İlke Susuzlu. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Gazimağusa belediye tiyatrosu oyuncuları tarafından hazırlanan Hadi Öldürsene Canikom oyunu Polatlı Belediyesi Uluslarası Kral Midas Tiyatro Günlerinin ikinci oyunu oldu.
UMUT HER DAİM VARDIR
    Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Gazimağusa Belediye Tiyatrosu Hadi Öldürsene Canikom oyunu Genel Sanat Yönetmeni İlke Susuzlu oyuna dair yaptığı açıklamada : “ Gazimağusa Belediye Tiyatrosu 2016-2017 tiyatro sezonuna Aziz Nesin'in yazdığı Hadi Öldürsene Canikom isimli oyunla merhaba diyor. Ben denizin yönetmenliğini yaptığım bu oyun, iki dul kadının birbirlerine manevi yönden destek vererek yalnızlıklarını paylaşmaya çalışmalarını anlatıyor. Aziz Nesin'in güçlü kalemiyle "umut" sözcüğü irdeleniyor Hadi Öldürsene Canikom isimli komedide. Ne yaşarsak yaşayalım, ne kadar talihsiz olay başımıza gelirse gelsin umudun hiç bir şekilde tükenmediğini vurguluyor yazar. İnsanoğlu doğası gereği hep bir bekleyiş içindedir ve yaşama tutunma çabası son nefesimize kadar vardır. Acılardan yol alan öykülerde, sert bir tabakayla kuşatılmış hayat mücadelesinin her daim olduğu oyun karakterlerinden Siyen ile Diha ile anlatılmak isteniyor! Bunların yanında Hadi Öldürsene Canikom komedisinde yasaklar içinde sıkışıp kalmış hayatlarımız eleştirilirken, baskılar karşısında bilinçaltında can bulan cinsel yönetim hallerine de parmak basıyor yazar.  Tabular karşısında kendi iç dünyalarımızda biriktirdiğimiz ve büyüttüğümüz karşı konulmaz dürtüleri komedize ederek kaleme almış Aziz Nesin. Bu oyunda toplumsal içerikli temalar, bodrum katında sıkışıp kalmış iki kadının yaşantısıyla siz değerli seyircimize ulaşıyor ve oyun sonunda yazar Aziz Nesin güldürülerden trajik bir perde çekiyor karşımıza. Son söz olarak şunu diyebilirim. Yalnızlık insanı çıldırtan ve gözünü kor edebilen bir kavramdır: işte bu yüzden yalnızlığınızı birileriyle muhakkak paylaşın ve umut etmekten hiç bir zaman vazgeçmeyin.” şeklinde konuştu. 

ANKARA POLATLI HABER MİDAS TİYATRO FESTİVALİ YAVRU VATAN KIBRIS
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI