Demir ve Aytekin, Suriye’deki Saldırıyı Kınadı


Demir ve Aytekin, Suriye’deki Saldırıyı Kınadı

AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir ve Memur Sen İlçe Temsilcisi İrfan Aytekin Suriye’de çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesine neden olan kimyasal silah kullanımını şiddetle kınadı.

Demir ve Aytekin, Suriye’deki Saldırıyı Kınadı
Bu içerik 973 kez okundu.

 Cumhuriyet Meydanında bir araya gelen AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, Memur- Sen İlçe Temsilcisi İrfan Aytekin, AK Parti ilçe temsilcileri ve çok sayıda vatandaş Suriye’de yaşanan olayları kınadı. Demir ve Aytekin konu ile ilgili basın açıklaması yaparak dünya devletlerinin bu saldırıya sessiz kalmamaları gerektiğinin altını çizdi.Memur- Sen İlçe Temsilcisi İrfan Aytekin ’nin konuşması ile başlayan basın açıklaması Demir’in konuşmaları ile devam etti. Basın açıklamasının ardından Suriye’de katledilen Müslümanlar için Kuran- ı Kerim okundu.
    AK Parti İlçe Başkanı Demir; “ Suriye'nin kendi halkına yaptığı zulüm ortada. Bize diyorlar ki neden bu kadar Suriyeliyi aldınız. Durum ortada böyle bir vahşete nasıl sessiz kalabilirdik. Eminim ki o çocukları gören herkes benimle aynı fikirdedir. Biz Suriyeli kardeşlerimize elimizden gelen yardımı yapmaya devam edeceğiz. Ama bu vahşete sessiz kalanlarında bir an önce insanlık adına gerekli olan adımları atması gerekiyor. Yıllarca bu insanların yaşadığı zulümlere son vermenin zamanı geldi de geçiyor.” dedi.

DÜNYANIN GÖZLERİ ÖNÜNDE BİR HALK SOYKIRIMA TABİİ TUTULUYOR
    Aytekin; “ Sözde barış görüşmeleri sürecinde Suriye'deki tüm yaşam alanları Amerika, Rusya, İran, Suriye ortaklığının bilinçli birer hedefi olmuştur. Son olarak İdlib'de düzenlenen kimyasal silah saldırısında çoğunluğunu çocukların oluşturduğu 100'den fazla sivil hayatını kaybetmiş yaklaşık 500 sivil de yaralanmıştır. Dünya devletleri bu süreci kınamalar eşliğinde geçiştirmekte, ateşkese sadakat tavsiye edilmekte ve sadra şifa olacak herhangi bir tedbir alınmamaktadır. Yapılan bu kınamalar ölümlere engel olmazken fiili olarak savaşın tarafı olan ve Suriye'nin her yerini bombardımana tabi tutan Rusya'nın 'Barış çağrıları' trajik bir durum olarak karşımızda durmaktadır. Tüm dünyanın gözleri önünde bir ülke yok edilmekte ve bir halk soykırıma tabii tutulmaktadır. Dünya devletlerinin oynadığı barış tiyatrosunun kurbanları maalesef yine Suriyeli masum siviller, kadınlar çocuklar olmaktadır.”

ASKERLERİMİZİ ŞEHİT EDENLER İLE SURİYELİ BEBEKLERİ ÖLDÜRENLER AYNI ELLER
    Evrensel İnsan Hakları Beyannamesinin günümüzde sorunları çözmediğini söyleyerek, bu göstermelik evrakı düzenleyen tüm batılı emperyalist devleri protesto ettiğini ifade etti. Elindeki insan hakları beyannamesini yırtan Aytekin; “Tüm Suriye muhaliflerini terör örgütü olarak niteleyen Batılı devletler, PKK/PYD gibi cani örgütler ile ittifak yapmakta ve her türlü ağır silahlar ile donatmaktadır. Türkiye'nin DEAŞ ve PYD/PKK terör örgütlerine karşı mücadelesinde ise ABD-Rus ve onlara eklemlenen mezhepçi çeteler, ittifak oluşturmaktadır. Yine Gabar Dağında hain teröristlerin kurduğu pusu neticesinde 3 askerimizi şehit vermiş bulunmaktayız. Askerlerimizi şehit edenlerin de, Suriyeli bebekleri kimyasal silahlarla boğarak canlarını alanların da aynı el olduğunu biliyoruz. 
    Tetikçi ve taşeron terör örgütleri ve arkalarındaki işbirlikçilere rağmen aziz milletimiz zalimlere boyun eğmeyecek ve mazlumun yanında olmaya devam edecektir. Suriye başta olmak üzere mazlum coğrafyalarda yaşanan hadiseler bizlere net olarak göstermiştir ki; İçinde yaşadığımız ve modern olarak adlandırılan dönem insanlık tarihinin en ilkel, en barbar ve en vahşi dönemidir. Biz buradan tekrar ediyoruz ki; Suriye'de ve dünyanın dört bir köşesinde terini ve kanını akıtan Müslümanların velisi Allah'tır ve 0 kendisine sığınanları asla sahipsiz bırakmaz. Tarafların ve safların netleştiği şu dönemde, dünyada ve ahirette hesabının sorulacağı bu olaylar karşısında sıfatı İslam ve insan olanların yapması gereken şey bu tablolar karşısında mazlumun yanında yer almaktır. 
    Bizler Müslümanlar olarak yeryüzü mazlumları olarak yüreğimizin son anma kadar Suriye'de, Filistin'de ve dünyanın her yerinde mazlumlarla beraber olacağız. İslam topraklarını işgal eden ve zulmün her türlüsünü yaşatan ABD’yi, Rusya'yı, AB'ni, yerel kuklalarını ve tüm işbirlikçilerini lanetliyoruz. Bugün İdlib’de ve şimdiye dek yüzlerce, binlerce yerde katledilen Müslümanlara Allah'tan rahmet, ümmete de feraset, basiret ve hakiki vahdet nasip etmesini Rabbimizden diliyoruz.” şeklinde konuştu.

ANKARA POLATLI HABER AKPARTİ İLÇE AYSEL DEMİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI