Dr. Mert Atak ve Deniz Akkaya Türkiye’yi Dolaşacak


Dr. Mert Atak ve Deniz Akkaya Türkiye’yi Dolaşacak

Doktor Mert Atak ve Deniz Akkaya Türkiye genelinde bir sosyal sorumluluk projesini başlatıyor.

Dr. Mert Atak ve Deniz Akkaya Türkiye’yi Dolaşacak
Bu içerik 1561 kez okundu.

Deniz Akkaya ve Dr. Mert Atak "Kalın Bağırsak Kanserinde Farkındalık Yaratmak" amacıyla "Utanmayın" sloganıyla Ankara'da basın mensuplarıyla bir araya geldi. Atak, "Deniz Hanım ile Türkiye geneline yapacağımız bir sosyal sorumluluk projesini başlatıyoruz" diyerek erken teşhisin önemini vurguladı.

ATAK: HASTALARIMIZ UTANDIKLARI İÇİN DOKTORA GİTMİYORLAR
    Atak; “Ülkemizde pek çok insanın utandıkları için hemoroidal hastalık ve çatlak gibi makat bölgesi hastalıklarında doktorlara gitmiyorlar. Bu nedenle altta yatan kötü huylu hastalıkların tanısında geç kalınıyor. Hastalarımız kanama ve ağrı şikayetleri ile doktora başvurduklarında kolonoskopi ile erken dönemde tanı konulabiliyor. Ancak hastalarımız utandıkları için doktora başvurmada geç kaldıkları için tedavi şansını kaybediyor." dedi. 
    Atak, 40 yaşın altında kalın barsak kanseri nadirken, 40 yaştan sonra insidans artmaya başlamaktadır. Bu nedenle hastalarımızın özellikle kanama şikayeti olan hastalarımızın kolonoskopi ile incelenmesi gerektiğini söyledi. Kanser ölümlerinde kalın barsak kanseri en sık görülen ikinci neden olduğunu ifade eden Atak; “ Her yıl tanı alan bir milyon kalın barsak kanseri hastasının yarısı kalın barsak kanseri nedeni ile kaybedilmektedir bu kadar hastamızı yaşamını yitirmesinin başlıca nedeni utanmak. ”diye konuştu.

ankara polatlı haber doktor mert atak deniz akkaya türkiye dolaşacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ  POLATLI TARİHİ ALANLARINI GEZDİ
ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ POLATLI TARİHİ ALANLARINI GEZDİ
Polatlı’nın Üretici Kadınları Bakan Fakıbaba İle Görüştü
Polatlı’nın Üretici Kadınları Bakan Fakıbaba İle Görüştü