CHP İlçe Teşkilatına Aday Vekillerinden Tam Destek


CHP İlçe Teşkilatına Aday Vekillerinden Tam Destek

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Teşkilatı 16 Nisan anayasa değişikliği referandum çalışmaları için çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

CHP İlçe Teşkilatına Aday Vekillerinden Tam Destek
Bu içerik 449 kez okundu.

CHP Aday Milletvekili Hikmet Tepe, Ziraat Mühendisi Sami Doğan, Milletvekili Adayı Sahra Baydar ve Diyarbakır Eski İl Başkanı Haşim Özkoyuncu ilçe teşkilatının referandum saha çalışmalarına destek için ilçe teşkilatını ziyaret ederek esnaf ziyaretlerine katıldı.
CHP İlçe Teşkilatı Başkanı Selami Ovacık katkılarından dolayı vekil adaylarına teşekkür ederek ilçe çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ovacık; “Milletvekili adaylarımız sizleri ilçe teşkilatı olarak aramızda görmekten mutluluk duyuyoruz. Polatlı ilçe çalışmaları ağırlıklı olarak bitti. İlçe teşkilatı olarak, kadın kollarımız,  gönüllü vatandaşlarımız ile birlikte kapı kapı dolaşarak çalışmalarımızın büyük bir kısmını tamamlamış bulunuyoruz. Çok az bir bölümü kaldı. Köylerimizi de ağırlıklı olarak taradık. Merkez ilçe pozisyonda olan Polatlı da hayır yüzde 55 gibi görünüyor. Milletin içerik ile çok bilgisi yok. Gündeminde anayasa değişikliği yok. Halkın bilgilendirilmesinden çok, 140 yıllık rejimimiz tüm kazanımlarını tek adama vermenin peşindeler. Ömür boyu o koltuğa işgal etmeye dönük bir yapıya dönüştürme çabasındalar. Buna izin vermeyeceğiz.” şeklinde konuştu.

TEPE, KUVVETLER AYRILIĞI YOKSA ANAYASADAN SÖZ ETMEK MÜMKÜN DEĞİLDİR
    CHP Ankara Aday Milletvekili Hikmet Tepe, “Burada partimizin dinamizmini görüyorum. Partinin büyük bir moral ve motivasyonla halk oylamasına hazırlıklarını ve çalışmaların yapıldığını görüyorum. Bu halk oylamasına gidilmesinde hiçbir haklılık payı görmüyorum. 
    Eğer gerçekten kuvvetler ayrılığı yoksa anayasadan söz etmek mümkün değil. Uygar bir dünyada mümkün olmadığını geri kalmış ülkelerde bu mümkün çağdaş, evrensel ve hukuk normlarına uygun hiçbir hüküm bulmak mümkün değil. Çalışmalardan da anlaşılan hayır oyları önde olacak. Anayasa değişikliğinin reddedileceği kanaatindeyim. Bu anlamda da umutluyuz. Son dakikaya kadar da çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Çalışmalarından ötürü İlçe teşkilatına teşekkür ediyorum. Ülkemiz bu sıkıntıdan bir an önce kurtulacaktır.” dedi.

80 MİLYONU AYDINLATMAK BİZİM GÖREVİMİZ
    Diyarbakır Eski İl Başkanı Haşim Özkoyuncu ise yaklaşan anayasa değişikliği referandumu için şu ifadeleri kullandı; “Biz CHP olarak Türkiye’de çok partili rejime geçmeyi sağlayan ve demokratik parlamenter rejimin yerleşmesini sağlayan partinin mensuplarıyız. 
    Dolayısıyla çok uzun yıllardır savunduğumuz kuvvetler ayrılığına dayalı ve dünyadaki demokrasinin gelişmesine katkı sağlayan bir sistemin ortadan kaldırılarak tek parti dönemine ve tek adam dönemine geçilmesinin ülkemizde çok ciddi sakıncalar olacağını bilen insanlar olarak 80 milyonu aydınlatmak bizim görevimiz. Ben 1982 anayasasına karşı çıkmış o anayasaya karşı mücadele etmiş biri olarak 30 yıl sonra benzer bir durumdan dolayı mücadele vermekten utanç duyuyorum. İnşallah bu çalışmalar hayırlı bir sonuç doğuracak.”

17 NİSAN’DA EMEKLERİMİZİN KARŞILIĞINI ALACAĞIZ
    CHP Milletvekili adayı Sahra Baydar ; “Polatlı gelmek bana enerji veriyor. İnanmak yolun yarısı denilirse, Polatlı’nın bu inanmış örgütü çok ciddi anlamda erken de başlayarak çalışmalarına çok ciddi bir yol aldı. Buradan başka bir umut doğuyor. 17 Nisanda emeklerimizin karşılığını alacağız.” şeklinde konuştu. 

ankara polatlı haber chp ilçe selami ovacık referandum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Sakarya'dan Harun Karacan’a Ziyaret
Sakarya'dan Harun Karacan’a Ziyaret
AK Partili Demir ve Kurmayları Yolları Denetledi
AK Partili Demir ve Kurmayları Yolları Denetledi