YENİ EMEKLİ OLACAKLARA MÜJDE


YENİ EMEKLİ OLACAKLARA MÜJDE

Polatlı da geçtiğimiz günlerde birçok emekli vatandaş promosyona kavuştu. Şimdi ise sadece emeklileri değil ilçe de emekli olacak olan vatandaşların da yakından ilgilendiren bir düzenleme başladı.

YENİ EMEKLİ OLACAKLARA MÜJDE
Bu içerik 253 kez okundu.

 

 Yeni düzenlemeye göre ise 3 yılda bir ödenen promosyona önümüzdeki dönem emekli olanlar da dâhil edilecek. Memurlar gibi emekliler de maaşlarının yattığı bankalardan promosyon alma hakkına erişti. 11.5 milyon emekliye promosyon ödemesinin Mart-Nisan-Mayıs'ta yapılması kurala bağlandı. İşlemlerin kolaylaştırılması sayesinde büyük bölümü 1 ayda parasını cebine koyabildi. 

Ancak promosyon sadece mevcut emekliler değil, önümüzdeki dönemde emekli olacaklar da yararlanacak. Kişi ne zaman emekli olursa olsun, promosyon hakkına sahip olabilecek. Şimdi emekli olan da 3 ay sonra ya da 6 ay sonra emekli olan da banka promosyonuna başvuruda bulunabilecek. Emekli aylığa bağlanan kişi, bankasını seçecek. '3 yıl maaşımı sizden alacağım' taahhüdünü vererek 3 yıllık promosyonunu cebine koyacak. Yeni emeklilerin promosyon tutarı da emekliler gibi olacak. Taban tutar bağlanan maaş bin liranın altındaysa 300 bin-2 bin lira arasındaysa 375, 2 bin liranın üzerindeyse 450 lira olacak. 

EN AZ TUTARDA PROMOSYON

Yeni emekli en az bu tutarlarda promosyon alacak. Ancak daha yüksek ödeme teklif eden varsa, o banka seçilerek cazip fırsatlar değerlendirebilecek. Emekli olanlar, ya ilk maaşın yatırıldığı bankayla devam ederek promosyonunu oradan olabilecek ya da e-devlet ‘ten ya da seçtiği bankaya başvurarak maaşını taşıyabilecek.

ANKARA POLATLI HABER YENİ EMEKLİ OLACAKLARA MÜJDE
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim