BAŞKAN YILDIZKAYA: SÖZ VERDİK YAPTIK

Bu haber 04 Ocak 2019 - 7:40 'de eklendi ve 241 kez görüntülendi.

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, 2019 yerel seçimleri öncesinde hem 5 yıllık belediye hizmetlerini, hem ilçe siyasetini, hem de Cumhur İttifakı ve AK Parti ile birlikteliğe dair değerlendirmelerde bulundu. Yapılan hizmetleri genel olarak satır başlarıyla paylaşan Başkan Yıldızkaya “Polatlı’da en çok proje üreten dönem bizim dönemimizdir.” diyerek, 5 yıllık hizmet bilançosunu aktardı.


Cumhur İttifakı’na dair de değerlendirmelerde bulunan Başkan Yıldızkaya, basın mensuplarının çeşitli konulardaki sorularına da yanıt verdi.
İşte Başkan Yıldızkaya’nın 5 yıllık hizmet bilançosu; Başkan Yıldızkaya “2014 mahalli seçimlerinde Polatlı halkı şahsıma arkadaşlarıma partime çok büyük bir destek vererek yüzde 48 gibi belki belediye tarihimizin en yüksek oranıyla bizi belediye başkanlığıyla görevlendirdiler: Bizde o günden bugüne bütün arkadaşlarımızla beraber mesai tanımadan bütün gücümüzle şehrimize değer katmaya proje üretmeye ve insanlarımızın sorunlarını çözmeye gayret gösterdik. Tabii bugün geldiğimiz noktada şunu söyleyebilirim. Biz şuan da karşınızda geçen seçim döneminde verdiği sözleri tutmuş olarak bulunuyoruz. Geçen dönem seçim beyannamemizde toplumun her kesimini ilgilendiren birçok vaadimiz vardı. Bunların hemen hemen tamamını hayata geçirdik. Biz Polatlı gibi gelişen büyüyen ve etnik köken itibari ile farklılıklar arz eden bir şehirde hakkaniyetten hiç şaşmadan herkese aynı mesafede her toplumsal kesimi ilgilendiren projeler ürettik. Biz geçen süreyi adaletli bir yönetimle geçirdiğimizi söyleyebilirim. Biz buradaki farklılıkları bir zenginlik olarak gördük Polatlıyı her zaman gerek ilçe başkanlığı dönemimde sonraki dönemde de bir huzur şehri olarak tarif ettim. Farklılıklarımıza rağmen biz burada huzur içerisinde barış içersinde yaşıyoruz dedim. Bunda haklı çıktığımı da Allaha şükür bir kere daha görmüş olduk.

HİLAL KART PROJESİ

Yıldızkaya “Bizim bu sürede yaptığımız pek çok mimari sosyal projelerimiz oldu. Sosyal yardımlar konusunda Polatlı belediyesi çok büyük bir atılım yaptı çok büyük bir zihniyet değişikliği gerçekleştirdi. Düne kadar bütün yardımları gıda kolileri şeklinde yaparken artık bugün hilal kart adını verdiğimiz projemiz ile insanlarımıza aylık nakit destekte bulunuyoruz. Böylece vatandaşlarımızın istediklerini istedikleri yerden almalarını, ihtiyaçlarını karşılamalarını ve ayırdığımız yıllık 1 milyondan fazla bütçenin de Polatlımızda kalmasını sağlamış olduk. Bu aynı zamanda hadis-i şerif gereği alan elin veren eli görmemesidir. Ben bu yardım anlayışımızın hem insani hem de İslami olduğunu açıkça ifade etmeliyim.

ENGELSİZ HAYAT MERKEZİ İLE ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİN HAYATA TUTULMALARINI SAĞLADIK

Yıldızkaya “Yine sosyal projeler kapsamında engelsiz hayat merkezimizin işlevini artırdık. Burada 170 civarındaki üye sayımızı 10 katına çıkarttık. Onlara çok değişik pencereler sunduk. Onlarla birçok etkinlik yaptık. Onların üretmesini sağladık. Onların hayata tutulmalarını sağladık. Onlara çeşitli kurslar verdik ve en çokta bundan mutlu olduk. Bana göre engelli kardeşlerimiz pek çok şehre göre daha avantajlı durumdalar.

7 BİN POLATLILI’YA İŞ İMKANI SAĞLANDI

Yıldızkaya “Bugün halen ülkemizde özellikle genç işsizlik konusunda ciddi bir oran var. Özellikle genç eğitimli işsizlikte çok ciddi bir oran var. Tabii ki Polatlı belediyesi bünyesine herkesi almak mümkün değil. Keşke öyle bir imkan olsa hepsini alabilsem. Çünkü bizim istihdam gibi bir görevimizde var. Ama bunu yapamadığımızda bir istihdam merkezi oluşturduk. Bu arkadaşlarımızda 5 yılda 5 bin istihdam hedefimizi 4 yılda 5 bini çoktan aşarak şuanda Polatlı da 7 bin kardeşimizin işe yerleşmelerini sağlamış olduk. Bunu OSB’lerle yaptığımız protokollerle veri havuzu oluşturarak arz ve talebi dikkate alarak gerçekleştirme şansı bulduk. İnşallah önümüzdeki dönemde de işsizliğe dair çok daha çarpıcı projelerimiz olacağını belirtmek isterim”

EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ SAĞLADIK


Yıldızkaya ““Eğitim de fırsat eşitliliği olması açısında kiraladığımı bir binada 650 öğrencimize her yıl eğitim desteği verdik. Bunu yaparken hiçbir ücret talep etmedik. Bünyemizde istihdam ettiğimiz 25 öğretmen ile çocuklarımızın derslerine, sınavlarına, hayata daha iyi hazırlanmalarına vesile olmaya çalıştık. Şuan da hala 650 öğrencimiz burada eğitimlerine devam ediyor. İnşallah önümüzdeki dönem bu eğitim merkezlerini şehrin en az üç noktasında yapmayı planlıyoruz.”


EVDE BAKIM HİZMETLERİ

Yıldızkaya “Yaptığımız çok önemli işlerden biriside evde bakım hizmetleridir. Özellikle yaşlı ve ağır hasta vatandaşlarımıza profesyonel destek veriyoruz. Onların her türlü kişisel bakımlarını yaparak, onların rahat nefes almalarını sağlıyoruz. Biz işin başında talep olur mu endişesi taşırken bugün talebin çok çok fazla olduğunu görüyoruz. Hatta zaman zaman ekibimiz devlet hastanesindeki ilgili birimlere de giderek orada da gerekli kişisel bakımları yapıyorlar. Bundan çok büyük dua aldığımızı belirtmeliyim.”


YILLIK 400- 500 EVLADIMIZIN SÜNNETİNİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

Yıldızkaya “Her yıl 13 Eylül şenlikleri kapsamında yıllık 400- 500 evladımızın sünnetini gerçekleştiriyoruz. Onların ilk Mürvetlerine ortak olmaya çalıştık. Çocuklarımız doğduklarında yanında olduk. İlk yaşına girdiklerinde yine biz tebrik ettik. Onların gözlerinden öptük. Allah vermesin cenazelerimiz oldu. Onlarında acılarını paylaşarak devletimizin belediyemizin şevkatini vatandaşlarımıza insanlarımıza gösterme fırsatı ve imkanı bulduk.

RAMAZAN COŞKUSU 30 GÜN BOYUNCA DEVAM EDİYOR

Yıldızkaya “Ramazan aylarını coşkulu bir şekilde geçirdik. Özellikle ramazan eğlenceleri ilk defa hava şartları müseda ettiği kadarıyla 30 gün boyunca ramazan eğlenceleri ile iftar çadırları ile vatandaşımızla kucaklaşma fırsatı bulduk.

POLATLI TARİHİ POTA İLE TANITILIYOR

Yıldızkaya “Benim için çok önemli olan Polatlı’nın tarih turizmine dönük çalışmalar yaptık. Çok büyük bir mesafe aldık. POTA adını verdiğimiz tanıtım merkezi sayesinde şehrimizin iki kıymetli tarihi mekanını değerini biri antik gordion şehri bir diğeri de Türk tarihinde çok önemli bir yeri olan Sakarya meydan muharebesi alanlarıdır. Bunların tanıtılması çocuklarımızda milli şuurun milli bilincin uyanması için biz ciddi çalışmalar yaptık önemli mesafeler aldık. Bugün binlerce vatandaşımız Polatlı’ya geliyor. Biz onları deneyimli arkadaşlarımız ile ağırlayarak bu iki değerli tarihi onlara anlatıyoruz. Ben bu çerçevede hala bizim Gordion’un dünya kültür mirası UNESCO’ya üyeliği için ç.alışmalarımız devam ediyor. İnşallah aday adayı konumundayız. Bununla ilgili çalışmalarımız sürüyor. Belli bir dönem Polatlı da balon uçuşları gerçekleştirdik. THK ile yaptığımız bir protokol gereği misafirlerimizin hemşehrilerimizin o tarihi alana gökyüzünden şahitlik etmelerine tanık olduk. Ama THK içinde olduğu bazı sıkıntılar sebebiyle buna bir süre ara verdik. İlerleyen dönemlerde tekrar devam ettirmeyi düşünüyoruz.

SPORA VE SPORCUYA HER ZAMAN DESTEK OLDUK

Yıldızkaya “Sporu seven bir başkan sloganı ile spora çok ciddi yatırım yaptığımızı düşünüyorum. Gerekli alt yapıyı henüz oluşturamamış olsak da özellikle kız hentbol takımımız ve futbol takımımız çok ciddi başarılar elde etti. Son 30 yılın en güçlü dönemini beraber yaşadık. İnşallah önümüzdeki dönemlerde de çok uzun sürmeden profesyonel liglerde oynayan bir futbol takımı inşa etmek, Polatlı çocuklarımızın, kızlarımızın oynadığı hentbol voleybol basketbol takımlarımızın yarışlarını izlemek istiyoruz.

3 AYRI MESİRE ALANI İNŞAA ETTİK

Yıldızkaya “İnsanlarımız piknik yapmak için Temelliye gidiyorlardı. 3 ayrı mesire alanı inşa ettik. Şehrin 3 ayrı yerine. Bunların toplam büyüklüğü 85 bin metre kare civarında. Çok modern bir şekilde yaptık. Buralar yazın doldu taştı çok büyük beğeni aldı. Birçok yerde ücretli ama biz ücret almadan haftanın her günü vatandaşımıza hizmet etme gayretini gösterdik.

2 MAHALLEMİZE DAHA KAPALI PAZAR YERİ İNŞAA EDECEĞİZ

Yıldızkaya “Şentepe mahallemize bir kapalı Pazar yeri inşa ettik. Altında iş yerleri mevcut ve bunlar kullanılıyor. Mahalli hanımefendililer özellikle yağmurdan çamurdan kurtulmuş oldular. İnşallah önümüzdeki dönemde de iki ayrı mahallemizde iki ayrı Pazar yeri projemiz var. Yerleri belli şuan da önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağız.

KREŞ SAYIMIZI ARTIRMAYI HEDEFLİYORUZ

Yıldızkaya “Bir kreş yaptık ve bu konu da oldukça iddialı olduk. 150 öğrencimiz eğitim – öğretim görüyor. Çok modern her türlü imkana sahip bir kreş yaptık. Hedefimiz bu kreşlerimizin sayısını önümüzdeki dönemlerde artırmak. Bu bize hem eğitime katkı hem de istihdam kaynağı oluşturuyor. Kreşimizde 20 civarında vatandaşımız çalışıyor.

GÖK EVİYLE ÇOCUKLARIMIZI BİLİMLE TANIŞTIRDIK

Yıldızkaya “İlk açtığımız projemiz daha önce Yusuf has Hacip konağı olarak bilinen gülveren mahalle konağımıza bilim merkezi açtık. Bugün Ankara’dan hatta Türkiye’nin bazı yerlerinden buraya misafir öğrenciler geliyor. Çocukların bazı derslerine pratik görmesine katkı sağlıyor. Hem bilim merkezimiz hem de gökevi sayesinde çocuklarımıza bilimin o gizemli dünyasını anlatma şansını buluyoruz.

ÜCRETSİZ WİFİ İMKANI

Yıldızkaya “Şehrin bazı alanlarında wifi noktaları oluşturduk. Bilgiye ücretsiz erişim sağlanması için böyle bir çalışmamız oldu. Bu konuda ciddi mesafe aldığımızı söyleyebilirim. Özellikle genç kardeşlerimizin bundan çok memnun olduklarını da belirtmek isterim.

SOKAK HAYVANLARI KORUMA ALTINA ALINDI

Yıldızkaya “Sokak hayvanları konusunda bu kurumun tarihindeki en büyük harcamaları yaptık. Onların daha rahat yaşamaları için barınak inşa ettik. İçerisinde her türlü imkanın olduğu bir alan oluşturduk. Geçmiş dönemde büyükşehir belediyesi ile beraber bazı tıbbı faaliyetlerde yürüttük. Dolayısıyla hayvan barınağımız şuanda 400 – 500 civarında hayvana bakılmaya devam ediliyor.

BÖLGENİN EN MODERN HAYVAN PAZARINI İNŞAA ETTİK

Yıldızkaya “Hayvan pazarı inşa ettik. Polatlı da hayvancılık hızla gelişen bir sektör. Lokasyonu çok düzgün çok iyi bir hayvan pazarı inşa ettik. Şuanda bile yeni olmasına rağmen çevreden insanlar Polatlıya gelmeye başladı. Bu da şehrimizin ekonomisine çok büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum.

HANIMLAR KONAĞI HANIMEFENDİLERİN DURAK NOKTASI OLDU

Yıldızkaya “Hanımlara yapmış olduğumuz hanımlar konağı inşa ettik. Açılışını gerçekleştirdiğimiz bugünden itibaren burası Polatlı hanımefendilerinin durak noktası oldu. Hafta içi sadece bayanlara özel haftasonu için ailecek gidilebilecek bir yer oldu.

CÜNEYT SERTEL SOSYAL TESİSİ

Yıldızkaya “Şehitlik mahallemizde Cüneyt sertel sosyal tesislerinim inşa ettik. Burada kütüphanemiz de mevcut. Özellikle genç kardeşlerimiz orayı hınca hınç dolduruyorlar. Aynı zamanda aşağısını kiraya verdiğimiz bir restoran inşa ettik. Bir ihtiyaçtı. Toplantı salonlarımız var. Burada bir takım hizmetleri ücretsiz gerçekleştiriyoruz.

PARKLARI YENİLEDİK

Yıldızkaya “Polatlı da 50’ye yakın parkı yeniledik. Eskimiş, malzemeleri dökülmüş, aydınlatmaları kırılmış olan parklarımızı kendi imkânlarımızla kendi personellerimiz ile yaptık.

POLATLI ÜNİVERSİTE YOLUNDA YÜRÜMEYE DEVAM EDİYOR

Yıldızkaya “Bizim göreve geldiğimizde sadece hafriyatı yapılmış ve kamlı olan ilahiyat fakültemizi çok hızlı bir şekilde yaparak tamamladık. Burası 12 bin metre kare alanıyla Polatlının en büyük okuludur. Bu okulu da o günkü Gazi Üniversitesine tahsis ettik. Şuan da burada meslek yüksek okulumuz gölbaşında eğitim-öğretim gören yer olmadığı için burada eğitim – öğretim faaliyetlerine devam ediyor. İlahiyat öğrenci aldı bu yıl Ankara da ama önümüzdeki sene hazırlıktan sonra Polatlıya geliyor. Yani iki fakülte bir meslek yüksek okulu ile Polatlı üniversite konusunda yürümeye gayret gösteriyor.

AQUA PARK İLE ÇOCUKLARIMIZI SU İLE BULUŞTURDUK

Yıldızkaya “Bozkırın ortasında yazın çocuklarımızı su ile buluşturduk. Aqua Park inşa ettik. Çok modern bir Aqua Park yaptık. Özellikle gençlerimiz bu konuda faydalanma imkanı buldular.

KENT KONSEYİ BİNAMIZ TAMAMLANDI

Yıldızkaya “Bütün sivil toplum kuruluşlarını bir arya getirmek maksadıyla yapmış olduğumuz kent konseyi binamızı tamamladık. İçine yerleşildi inşallah açılışını ilerleyen tarihlerde bu ay içerisinde yapmayı planlıyoruz.

GENÇLİK MERKEZİ İNŞAATI DEVAM EDİYOR

Yıldızkaya “Gençlik merkezi “Şehit Fırat Çakıroğlu” adıyla bilinen merkezimiz çok modern mimarisi ile içerisinde kütüphanesi, oyun salonları, spor salonları, teknoloji marketleri olan bir yapı. İnşaatı halen devam ediyor. Maalesef planladığımız gibi gitmedi. Bu da Türkiye’nin ekonomik şartları inşaat sektörünün içinde bulunduğu şartlarla alakalı bir durum inşallah bu da tamamlanacak diye düşünüyorum.

ÜCRETSİZ WİFİ İMKANI

Yıldızkaya “Şehrin bazı alanlarında wifi noktaları oluşturduk. Bilgiye ücretsiz erişim sağlanması için böyle bir çalışmamız oldu. Bu konuda ciddi mesafe aldığımızı söyleyebilirim. Özellikle genç kardeşlerimizin bundan çok memnun olduklarını da belirtmek isterim.

KATLI OTOPARKIN YÜZDE 80’İ TAMAMLANDI

Yıldızkaya “Gençlik merkezimizin karşısında inşa ettiğimiz katlı, asansörlü, 250 araçlı bir otoparkımızın yapımına devam ediliyor. Yüzde 80’ni tamamlandı. İnşallah onu da seçime kadar tamamlamayı düşünüyoruz. Şehirdeki trafik sorununa çözüm üretmek istiyoruz.

POLATLI BELEDİYESİ HİZMET BİNASI EN AZ 100 YIL POLATLIYA YETECEK

Yıldızkaya “Gençlik merkezi gibi biraz yavaş giden belediye hizmet binamız yapılıyor. Bu hizmet binamız 18 bin 500 metrekarelik bir kapalı alanı olan ve Allah’tan zeval gelmezse en az 100 yıl Polatlı’ya yetecek bir bina inşa ediyoruz. Böylece şehrin güney ve kuzey kısmını dengeliyoruz. Hem trafiğin hafiflemesine katkı sağlayacağız hem de vatandaşlarımızın hizmete ulaşması daha hızlı ve daha kolay olabilecek diye düşünüyorum.

POLATLI’NIN EN BÜYÜK BÜTÇELİ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRDİK

Yıldızkaya “Geçtiğimiz hafta Kartaltepe AVM’nin açılışını gerçekleştirdik. Bu şehrimizin en büyük bütçeli projesiydi. Bunu yapmak cesaret işiydi. Bugün gördüğüm kadarıyla tam kapasite olmamakla beraber bazı işyerlerinde boşluklar var. Yüzde 60 civarında bir doluluk var. Biz burada alışveriş mekanı değil sosyal bir mekan oluşturduğumuzu düşünüyoruz. Bu bir ihtiyaçtı. Özellikle şehrimizin içerisinden geçen araçlardan istifade etmek istedik. Bölge de bulunan konutlarında 2019 sonuna kadar tamamlanmış olacaktır diye düşünüyorum.

MODERN YÜRÜYÜŞ YOLLARI İNŞAA ETTİK

Yıldızkaya “Şehitlik mahallesinde ve Şentepe de büyük yürüyüş yolları yaptık. Ankara da öylesi yok iddia ediyorum. Çok büyük, modern, aydınlık yürüyüş yolu yaptık. Tüm bunları Polatlı’nın kaynaklarını en iyi şekilde kullanarak, parayı doğru kullanarak, tasarruf ederek yaptık. Bizim dönemimiz bir önceki döneme göre kaynakların daha az olduğu bir dönem.

ARAÇ FİLOMUZU GELİŞTİRDİK

Araç filomuzu geliştirdik. 99’dan beri Polatlı Belediyesine hiç iş makinası alınmamış. İnşallah önümüzdeki dönemde tüm ekipmanımızı yenileyerek daha kaliteli hizmet sunmayı planlıyoruz.

TÜM KÖYLERİMİZE HİZMET GÖTÜRDÜK

Yıldızkaya “82 tane kırsal mahallemiz var. Onlar düne kadar yoktu. Polatlı Belediyesinin mücavir alanı hastane ile sanayinin çıkışı kadardı. Ama bugün bütün Polatlı 3 bin 600 km karelik yüz ölçümü var. Dolayısıyla bu alan genişliğine rağmen dokunmadığım köy kalmadı. Hepsine hizmet götürme şansı bulduk. Bugün bütün bunları tamamlamış olarak hemşehrilerimizin huzuruna gönül rahatlığı ile çıkmış oluyoruz.

POLATLI DA EN ÇOK PROJE ÜRETEN DÖNEM BİZİM DÖNEMİMİZ

Yıldızkaya “Ben geriye dönüp baktığımda şunu da yapsaydım dediğim hiçbir şey kalmadı. Çünkü azami derece yaptıklarımızı yaptık. Elimizdeki veriler şunu gösteriyor. Bu şehrin kurulumundan bu yana en çok projesi bizim dönemimizde üretildi. Tabii ki her dönem kendi ikliminde işler yapmıştır hepsine saygı duyuyorum. Teşekkür ediyorum hepsine ama bizim dönemimiz farklı bir dönemdir. Çünkü biz heyecanla dinamizimle aşkla yaklaştık. Milletimiz bize görev verdi layık olmak gerekiyordu. O yüzden çok büyük efor sarffettik. Bugünde bunları göğsümüzü gere gere söyleme fırsatı buluyoruz. 2019 yılının 31 Martında yapılacak olan yerel seçimin hayırlı olmasını siliyorum.

BİZ HER PARTİDEN OY ALACAĞIZ

Başkan Yıldızkaya “Bütün siyasi partiler, bütün teşkilatlar kendilerini seçime hazırladılar. Polatlı’da gerek AK Parti Teşkilatı, gerek CHP ve gerekse diğer partiler tabiki seçime kendilerini hazırlayarak çalışıp aday çıkarmak istediler. Malumunuz 10’dan fazla AK Parti’de aday adayı çıkmıştı. Ancak Partilerimizin genel merkelerinin aldığı kurumsal kararlar var. Bir önceki dönem AK Parti ile yarışmıştık. Ancak siyaset buğün bizi bir araya getirdi. Yerel seçimer sadece parti oylarıyla yapılan bir seçim değildir, öyle olması halinde genel seçim sonuçlarına bakmakla seçimin her şartta galibil belli olur. Ama yerel seçim farklı mecralarda farklı değrelendirmelerle yapılan bir seçil. Başkan adayı, vaatler, siyasi iklim, belediye meclisi listesi gibi herşeyin katkısı var. Bizim de şu anda MHP olarak Ankara’nın 22 ilçesinde adayımız yok. Bu bir burukluk oluşturabilir, kişisel hedefler, beklentiler vardır buda çok doğaldır. Siyasetçilerin zaten mutlaka hedefleri olması gerekir. Cumhurbaşkanımızın ve genel başkanımızın bu konudaki talimatları son derece katidir. Özellikle Cumhur ittifakının ruhuna gölge düşürücü eylemlerden, söylemlerden kaçınılması gerektiği net ifade dilmiştir. Bize düşende bu görüş çerçevesinde Polatlı’da rekor bir oyla seçimi tamamlamaktır. Bunu yapacak kudret güç ve enerji bizde var. Önümüzdeki günlerde hem Büyükşehir belediye başkanımız Mehmet Özhaseki hem Polatlı’da AK Parti ilçe başkanımız Aysel Demir ve diğer unsurlarla bir araya gelerek seçim stratejimizi birlikte yürüteceğiz.
Mesela benim CHP’den alacağım çok oy var hala. CHP’li hemşehrilerimizle görüşüyorum, AK Parti’den de İyi Parti’den de tüm partilerden oy alacağız. Belediye Meclis listeelinde şu andaki bilgilerimiz ışığında her pati kendi listesini yaparak seçime girecek. Çünkü meclis listeleri partilerin oylarını da belirliyor. O zaman Türkiye’nin pek çok yerinde partiler seçime girmemiş oluyorki, bunun için böyle bir çalışma yapıldı” dedi.

SAMİ BEYİN ADAYLIK TECRÜBESİ ÇOK

Başkan Yıldızkaya “Sami Bey 6 defa aday olmuş bir hemşehrimiz. Adaylık tecrübesi var, bir dönem belediye başkanlığı yaptı. Belediye başkanlığı tecrübesi var ama aynı tecrübe bende de var. Vatandaşlarımızın değrelendirirken her açıdan değrelendirsinler. Sosyal belediyecilik diyorlar ya, o zaman bizi takip etmemişler. Bizim 5 yılda yaptıklarımızı vatandaşlarımız ve o dönemde yapılanlarla karşılaştırsın ve analiz etsinler. Sami Bey döneminde Polatlı Belediyesi müstakil bir belediyeydi ve o gün iktidardı. O imkanlarla, o güçle yapılanları ve bizim yaptıklarımızı terazide kefeye koysunlar. Halka dokunmak, halka yanında olmak., sevinci acıyı paylaşma noktasında teraziyi adil bir şekilde kaldırsınlar eğer bizim yaptıklarımız 3’e katlamıyorsa bize oy vermesinler. Elbette Sami bey bir şeyler yaptı. Bunu benim söylemem olmaz ama kendisi bunu söylemeli. Siyaset bir istek işidir. Siyaset bir heyecan işidir. Belediye başkanlığı bir meslek değildir. Başkanlık rutin bir iş olup mesai gibi git gel yapamazsınız. Belediye başkanı günün 24 saati uyanık olunması gereken bir iştir. İstekle heyecanla ve şevkle yapılır. Bu olmazsa hizmet olmaz. Bu yaptığımız hizmetlerin tamamı bizde ki dinamizm ve heyecanla oldu. İstemek gerekir ve biz bunu istedik Polatlı bize bu görevi verdi, şimdi bir dönem daha istiyoruz. Polatlı kazanacak” dedi.

PROJELERİMİZ VAR MARŞA ŞEHİR POLATLI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Başkan Yıldızkaya “Proje noktasında yeni dönem için hazırlıklarımız devam ediyor. Ben Polatlı’yı biliyorum, Polatlı’nın sorularını da biliyorum ve bu soruların çözümünüde biliyorum. Her türlü hazırlığımı yapmış durumdayım ve arkadaşlarımızda teknik çalışmalarını yapıyorlar. İnşallah biz yine dolu dolu marka şehir Polatlı için önümüzdeki 5 yıl için projelerimiz ortaya koyacağız. Halkımız takdir edecek. Belediye Meclisinde de 14 seçilen meclis üyesi olarak son derece uyumlu olduk ve birlikte bu günlere geldik. Eski arkadaşlarımız gibi yeni arkadaşlarımızda olacak. Bu seçimde belediye meclisinde çoğunluğu elde ederek daha rahat hizmet etme şansını bulacağız” dedi.

CUMHUR İTTİFAKINA SAHİP ÇIKARACAĞIZ

Başkan Yıldızkaya “Polatlı’da bu işin sulandırılmasına, kaşınmasına müsede etmeyiz. Bu şehinde gerginlik olmasına izin vermeyiz. Sonuçta biz bu şehrin insanlarıyız ve sonuç ne olursa olsun seçimden sonrada bu şehirde yaşayacağız. Şu andaki görütüyle bu rekabetin de son derece nezih olacağını düşünüyorum. Bu bizi iddialı olmaktan ve bildiklerimizi lisanı halle anlatmaktanda geri koymayacak. Biz her türlü eleştriye açık olacağız. Ama şunu tespit ettim kamuoyunda bize karşı şunu yapmadı, hizmet etmedi bu şehre değer katmadı diye bir değrelendirme yok şükürer olsun. Ama ideolojik bakış açısıyla eleştriler var, onada saygı duyuyorum. Onlarda olmasa olmaz. Ben MHP bir kadrosuyum, bir ülküyücüm. Bir dava kadrosuyum. Ama Belediye Başkanlığımda herkese dokunmaya ve bu bakışımı karıştırmadan her kesimden insana dokundum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

antalya escortŞirinevler escortseks izlepornseks hikaye

istanbul escortistanbul escortporno izle

escort denizliescort samsunescort mulaescort ataehirescort kuadas antalya escort