Evden Eve Nakliyat konusunda yoresinin en secilmis firmalari.sivas evden eve nakliyatkars evden eve nakliyat

2017’de Neler Yapıldı 2018’de Neler Yapılacak?

Polatlı Belediyesi tarafından hafta sonu için organize edilen Afyon gezisinde belediyenin çalışma karnesi mercek altına alındı. İlçe belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen gezide bu kez ekip kalabalıktı. Geçen yıl belediye başkanı ve basın mensuplarının yer aldığı gezide bu yıl belediye birim amirleri, belediye meclis üyeleri de yer aldı.

Bu haber 04 Aralık 2017 - 7:37 'de eklendi ve 347 kez görüntülendi.

Yaklaşık 170 kişinin katıldığı çalıştay gezisinde geziye katılan herkes gönlünce eğlendi, dinlendi. Gezinin ikinci gününde yapılan toplantıda Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya 2017 yılında yapılan projelerden ve 2018 yılında yapılması planan projelerden bahsetti. AK Partili ve Milliyetçi Hareket Partili Belediye meclis üyelerinin katıldığı çalıştayda Polatlı için yapılması istenilen projelerde dinlendi.

Belediye’nin Çalışma Karnesi

Açılış konuşmasını yapmak projeler hakkında bilgi vermek üzere kürsüye çıkan Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya 2017 projelerinden olan Şentepe gündüz bakım evi, Şentepe kapalı Pazar yeri TMO siloları restorasyonu, sanayi giriş kapısı ve 600 metrelik duvarı, Üç Pınar Mesire alanı, Parkların çevre düzenlemeleri, muhtar konakları, sosyal hizmetlerden, hilalkart, etüt merkezi, ücretsiz İnternet hizmetlerinden bahsederek Polatlılı Vatandaşların bu himzetlerden son derece memnun olduklarını ifade etti.

Başkan Yıldızkaya konuşmasının devamında 2018 yılında ve 2019 yılında planan projelerden söz etti. 2018 yılı projelerinin Aqua park, Alparslan Türkeş Külliyesi, Karapınar Mesire alanı, gençlik merkezi, çok katlı otopark, Kartaltepe Alışveriş ve Yaşam Merkezi, yeni belediye binası olduğunu söyledi. Geçmiş dönemden kalıp hala bitirilmeyen çalışmalardan olan Yassıhöyükte bulunan Termal Tesisle ilgili su kaynağında Hidro Elektrik santrali yapılamasının planlandığını söyledi ve bununla ilgili durumunda ileri ki süreçte netileneceğini ifade etti. Fatih Sultan Mehmet Kültür Merkezi ile alakalı gecikmenin müteahhit kaynaklı olduğunuda sözlerine ilave eden Yıldızkaya “6360 Sayılı büyükşehir kanunun olumsuzluklarını hissettirmemeye çalışıyoruz. ”dedi.

2015, 2016, 2017 Yılları Proje Yılı Oldu

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya Afyon çalıştayında projeler hakkında şunları söyledi: “ Polatlı gibi gelişen büyüyen bir tarım şehrinde turizm potansiyeli yüksek olan bir şehirde görev yapmış olmak Belediye Başkanı olarak belediye meclis üyesi olarak yönetici olarak çok büyük bir onur. Ben başlangıçtan bugüne kadar şehir yönetimine katkıda bulunan bütün belediye başkanlarımıza değerli meclis üyelerine teşekkür ediyorum. Hepsi iyi niyetle imkânları ve kabiliyetleri ölçüsünde bu şehre değer katmaya çalıştılar. Şehir hızla büyüyüp gelişmeye devam ediyor. Geçen 3,5 yılda vermiş olduğumuz sözlerin birçoğunu yerine getirmeye gayret gösterdik. Ciddi oranda mesafe aldığımızı söyleyebilirim. Bizim için 2014 yılı bir planlama yılıydı. 2015, 2016, 2017 yıllarında proje yılımız oldu. Şehrin dört bir tarafına bu yıllar içinde hizmet götürdüğümüzü söyleyebilirim. Tabii inşallah 2018 yılı Polatlı açısından bir atılım yılı olacak. Hizmetlerin zirveye çıktığı bir yıl olacak. Her anımızı bu şehre değer katmak için harcıyoruz. Gördüğümüz her şeyi uygulamaya gayret gösteriyoruz.

Anadolu’nun Parlayan Yıldızı Sloganı Artık Polatlı’nın

Anadolu Bozkırının Parlayan Yıldızı sloganının patentini aldık. Artık Türkiye’nin dört bir yanından böyle anılmaya başlandı. 2014 yılı itibari ile bir yasa değişikliği oldu ve belediye yönetiminde yeni bir döneme geçtik yani 6360 sayılı büyükşehir yasası yürürlüğe girdi. Biz kabul etsek de etmesek de şehir yönetiminde bazı kaynaklarımız ve yetkilerimiz Büyükşehir Belediyesine devredildi. Yasa üzerinde şuan bir tadilat yenileme çalışması yapılıyor. Yani bu yasandan kaynaklı sıkıntıları sadece muhalefet partili belediyeler değil iktidar partisi belediyelerde yüksek oranda yaşıyorlar. Dolayısıyla bir yenileme çalışmasının yapıldığını biliyorum. Yakın bir tarihte kanun hükmünde kararname ile bu konuda bir adım atılacak diye düşünüyorum.

Şehit Cüneyt Sertel Sosyal Tesisi

Şehitlik Mahallesi’nde yapmış olduğumuz bir sosyal tesisimizdir. İçerisinde kafeterya, mescidi, kütüphanesi, sanat odaları, konuk ağırlama salonu var. Gelen bakanlarımızı, valilerimizi, yüksek mevkideki misafirlerimizi burada ağırlıyoruz. Projenin maliyeti 4 milyon civarında bir maliyeti olan projeydi. Burası bir önceki dönemde de benzer amaçlı planlanmıştı. Ama biz daha fonksiyonlu ve daha kapsamlı bir projeyi hayata geçirmiş olduk. İçerisinde daha çok gençlerimiz var. Nezih ve sessiz bir ortam olmasından dolayı çocuklarımızın etüt yapmasına imkan sağmış oluyoruz.

Polatlı Belediyesi Hanımlar Konağı

Bayanlara hanımefendiler pozitif ayrımcılık yapacağımızı söylemiştir. Şehrin merkezi noktasında yaptığımız bir sosyal tesis. Olumlu anlamda en fazla geri dönüş aldığımız projemiz. Bu bir ihtiyaçtı. Kadınların rahatça girip çıkabilecekleri güvenli bir alan oluşturduk. Spor salonu alanımız da var. Ama şuan yeterli olmuyor. Gençlik merkezine spor salonu yaptığımız zaman konağın üst katında bulunan spor salonunu oraya taşımayı hedefliyoruz.

Tam Gün Kreş ve Gündüz Bakımevi

Şentepe mahallesinde geçen yıl 150 kapasite ile açtık. Geçen sene 85 civarında bir öğrenci alımı oldu. Ama bu sene tam kapasite çalışmaya devam ediyor. Burada 7 sınıf var. Müdür, öğretmenler, aşçısı derken 20 vatandaşımız istihdam ediliyor. Bunun konseptin aynısını şehitlik mahallesinde yapmayı planlıyoruz. Şuan da ihale aşamasındayız. Allah nasip ederse Aralık ayında ve ya Ocak başında ihale edeceğiz. Niyetimiz de önümüzdeki eğitim öğretim yılında açmak olacak. Sınıfların dışında başka aktiviteler de gerçekleştiriliyor kreşlerimizde Başka hiçbir kreşte olmayan birçok imkânı sağlıyoruz. Amacımız kar elde etmek değil, hizmet olarak kabul ediyoruz.

İlahiyat Fakültesi

İlahiyat fakültemizde bu sene Merkez Yüksek Okulu öğrencileri eğitime başladı. Bina biz göreve geldiğimiz de temel aşamasındaydı. Temelini attık. 12 bin 500 metre kapalı alanı olan fakültemizi hizmete açmış olduk. Bu yıl itibari ile ilahiyat öğrencisi alamadı. Önümüzdeki yıl fakültemiz öğrenci alacak. Ama şuan burada daha önce Gölbaşında faaliyet gösteren Polatlı Meslek Yüksek Okulu 1100 öğrencimiz eğitim öğretim faaliyeti görüyor. Bina oldukça büyük iki fakülteyi kaldırabilecek kapasitede bir bina. Bu yıl yurt sorunu yaşadık. Ama önümüzdeki sen bu sorun kökten çözülecek. Hem Kredi Yurtları hem de özel sektör konuya dâhil çalışmaları var.

Şentepe Kapalı Pazar Yeri

Bizim kültürümüzde hala Pazar yerlerinin çok büyük önemi var. PERPA haftanın iki günü ihtiyacı karşılıyor. Ama şehir büyüyor büyümeye devam ediyor. Biz bu anlamada pazar yeri yapacak yer bulmada zorluk çekiyoruz. Mahalle içinde bir toplantı alanı gibi oldu. Altıda iş yerlerimiz var. Bunları özel sektörlere sattık. Onlarda yavaş yavaş yerleşiyorlar. Şentepe de yeni bir heyecan yeni bir nokta oluştu. Şehitlik ve Fatih mahallesine de bir Pazar yeri gerekiyor. Ama maalesef orada bunu yapmak için bir alanımız yok. Yeni planda uzaklarda belki bir alan çıkartabiliriz. Ama bu da kısa vadede mümkün değil.

Tarihi TMO Silo Restorasyonu

Daha önce Yakup Bey döneminde başlayan bir projedir. Bilim merkezi ve gökevi olarak planlanmıştı. Ama biz göreve geldiğimizin süresi günü bilim merkezi yapma sürecimiz bitmişti. Biz de Gülveren Mahallesi’ndeki mahalle konağını bilim merkezi haline getirdik. Burayı yeniden ihale ederek bitirdik. Burayı sivil toplum kuruluşlarının buluşma noktası haline getireceğiz.

Muhtar Konakları

Bu konaklardan 10 civarında yaptık. Yapmaya da devam ediyoruz. Projesi tasarımı şahsıma aittir. İhtiyaç olan muhtarlıklarımıza yapıyoruz. Köylere de yapmaya başladık. Merkezde yapmadığımız ihtiyaç sahibi mahallemiz neredeyse kalmadı.
Polatlı Sanayi Sitesi Giriş Kapısı
Şehri girişi ile ilgili bir sıkıntımız var. Herkesin eleştirdiği bir konudur. Şehri geçişi güzel değil. En azında bir yerden başlamak gerekiyor. Sanayinin girişindeki 650 metrelik alanı kirli görüntüsünü dekoratif bir duvarla güzel bir kapı ile değiştirmiş olduk. Aydınlatması da yapılıyor.

Üç Pınar Mesire Alanı

Üç Pınarda eski piknik alanı olarak kullanılan yeri 25 dönümlük bir alanı piknik alanı haline getirdik. Çok büyük bir ihtiyaç olduğunu bir kez daha gördük. Giriş ücretsiz. Çok büyük memnuniyet alan bir projedir. Çok yüksek maliyeti olmasa da sonuçları itibari ile oldukça verimli oldu.

TARİHİ ALANLAR TANITIM BİNASI (POTA)

Yeni mahallede olan bir binamız vardı. Bu binayı POTA’ya tahsis ettik. Şehrimizin tarihi kıymetlerini tarihi değerlerini tanıtmak için çok ciddi bir görev yürütüyorlar. Şuan da 10 personeli ile gelen misafirlerimize hizmet veriyorlar. Rehberlerimiz eşliğinde misafirlerimizi ağırlıyoruz. Özellikle öğrenciler ve kurumsal yapılardan çok fazla ziyaret gerçekleşiyor. Birinci katını Sakarya muharebesinin tanıtımı ikinci katı ise Gordion’un tanıtımı için kullanılacak. Polatlı’nın tarihi turizmi ile çok şey elde edeceğini düşünüyorum. Çanakkale belediyesine bir yazı yazarak kardeş şehir olma talebinde bulundum. Şuan da bir tek kardeş şehrimiz Giresun var onun dışında yok. Çanakkale savaşı ile Sakarya muharebesi arasında bir bağ oluşturmak bu iki tarihi kıymetin değerini ortaya koymak istedim.

Türk Büyükleri Büstleri

16 Türk devletinin hükümdarlarının büstleri ve bayrakları ile donattığımız alanda güzel bir fotoğraf çekilme alanı oluştu. Yeni nesil ecdadınız tanıdıkça daha büyük işler yapacaktır.

Şehit Can Çalışkan Parkı

Zafer Parkında yapılan ciddi bir temizlik ve düzenleme ile işlevsel hale getirdik. Şuan da mahallilerin çok sık kullandığı güzel bir mekân haline geldi.

Aydınlatma Çalışmaları

Özellikler konaklarımız camilerimizi aydınlatmaya ve görsel olarak güzel bir görünüm sağlamaya çalışıyoruz.

Ücretsiz WİFİ Alanı

Geçen haftalarda hayata geçen ve özellikle sosyal tesislerimizin yanında ve heykel meydanında ücretsiz internet hizmeti veriyoruz. Vatandaşlarımız o bölgede bizim ağımızdan internette bağlanıyor. Şimdiden çok büyük talep var. Herkes mahallesine böyle bir hizmet istiyor.

Hilal Kart

Polatlı Belediyesi yıllardır ihtiyaç sahibi ola ailelere muhtaçlara yardımlarda bulunuyor. Daha çok gıda yakacak gibi yardımlarda bulunuyoruz. Bunları yapmak dağıtmak için hem personel ihtiyacımız oluyor hem de zaman ihtiyacımız kayboluyor. Biz de aynı miktarı kartlara yükleyerek vatandaşımıza verelim vatandaşımız bu kart ile yerel esnaftan alışveriş yapsın hem esnafımız kazansın hem de istediğini alsın.

Etüt Merkezleri

Etüt Merkezlerimiz daha önce konaklarda yapılıyordu. Biz bunu Kızılay’ın merkezdeki binasını kiralayarak daha işlevse hala getirdik. Şuan da 25 tane öğretmenimiz var. Değişi branşlarda hizmet veriyoruz. Çok fazla talep var. Bu yıl sınav yaparak aldık. Önümüzdeki yıllarda yer bulduğumuzda bunları artırmayı düşünüyoruz. Varlıklı ailelerimiz çocuklarını özel dersler ile eksiklerini gideriyor. Fakat maddi yetersizlikleri olan aileler buna imkân bulamıyor. Bu şekilde bu durumu çözmeye çalışıyoruz

Evde Bakım Hizmetleri

Bakımı zor ve yatalak hastalarımız var. Aileler anne ve babalar bakım konusunda zorluk çekiyorlardı. Bay ve Bayan olmak üzere ekiplerimiz var. Hastalarımızın kişisel bakımları yapılıyor. Bazen vatandaşımızın imkânı olduğu halde bakımını yapamaya biliyor. Talep eden herkese ulaşmaya çalışıyoruz.

Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezi

Biz bu projeni işlevselliğini artırdık. Üye sayılarını artırdık. Köylerimizi taradık ciddi sayıda engelli ile karşılaştık. Engelli annelerini de işin içine dâhil etmeye çalıştık. Yılda bir defa da bu arkadaşlarımızla üç beş gün bu arkadaşlarımızla zaman geçirmeye çalışıyoruz. Bu durum onları çok mutlu ediyor.

İstihdam Merkezi

İstihdam amaçlı oluşturduğumuz bu birimi gelir gelme yaptık. Burada çalışan personelimiz var. Bunların görevi sabah akşam çevredeki fabrikalarda organizasyon sanayilerde ve başka alanlarda işçi arayan yerleri bulabilmek. Bu güne kadar 6 bin Polatlılı vatandaşımızı bu merkez aracılığı ile işe yerleştirdik. Bunların yüzde yetmişi hala çalışmaya devam ediyor. Bunu için mesleki kurslar da açarak sertifikalarını veriyoruz. Bu Polatlı’ya ciddi bir katkı sağlıyor.

Paylaşım Merkezi

Vatandaşımızın çok az kullandığı kullanmaya müsait kıyafetlerini ev eşyalarını ihtiyaç sahiplerine kent konseyimiz vasıtası ile ulaştırıyoruz. Hayırsever vatandaşlarımız buraya bağışlarda bulunuyor. Biz de bunları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmış oluyoruz.

Hayvan Barınağı

Hayvan severlik çok farklı bir konu. Bu konuya çok duyarlı arkadaşlarımız da var. Daha önce barınağımız yoktu. Hayvan pazarının ilerisinde içerisinde ameliyathanesi karantinası olan çok modern bir hayvan barınağı yapımı hızla devam ediyor. Bir iki ay içerisinde bitmiş olur.

Üç Pınar Aqua Park

Yapımı tamamlandı. Mevsim şartları müsait değil. Çevre düzenlemesi yapılıyor. Önümüzdeki yıl mevsim şartlarının el verdiği ilk anda açılışını yapacağız. Bay Bayan iki alandan oluşuyor. Bu da bir ihtiyaçtı çocuklarımız ve gençlerimiz bunda faydalanacaktır.

Yapımı devam eden projeler;

Alparslan Türkeş Külliyesi ve Türk Dünyası Parkı

Çok fazla ince işi olan bir proje. Aslında biraz geç kaldık. Ama Allah nasip ederse en geç 4 Nisanda Alparslan Türkeş’in ölüm yıl dönümünde burayı yetiştirmeyi planlıyoruz. Şehrimizin girişinde he parkı hem de bu sosyal alanı bitirmeye planlıyoruz. Özellikle giriş katında yöresel ürünlerin bulunduğu mısır çarşısı tarzında bir alan oluşturacağız.

Karapınar Mesire Alanı

Bu projemiz tamamlandı. 40 dönümlük bir araziye bu projeyi yaptık. Geç kaldı ama bahar da ilk işimiz bunu açmak olacak. İnanıyorum çok talep görecektir. İçerisinde çok farklı aktiveler yapılabilecek.

Gençlik Merkezi

İhalesi yapılan bir yer. Genç kalmasının sebebi ise mimarı bir sıkıntı yaşanmış olması. Ciddi bir proje bunun içerisinde gençlerin ve ailelerin çocukların be kendilerinin vakit geçireceği alanların olmasıdır. 8 Bin metre kare civarında bir kapalı alanı var. Çok hızlı bir şekilde yetiştirmeyi planlıyoruz.

Kartaltepe AVM

Burada Polatlı belediyesinin 170 dairesi 33 dükkânı var. Burası özel proje alanıydı. Biz bu arsayı satabilirdik. Ama burası Polatlı’nın bir ihtiyacını karşılasın. Şehri dışındaki bu alanın içerisinde pek çok aktivite olacak. Çok eleştiri aldık Ama ben bunlara katılmıyorum. Yoldan geçen misafirlerimiz hedefimiz daha çok. Bu proje ile kardayız. Belediyenin karı oldukça fazla oldu. 2018’in 13 Eylül’üne yetiştirmeyi planlıyoruz.

Hayvan Pazarı

Bu da bizim vermiş olduğumuz bir sözdü. Daha önce İğciler yolu üzerinde bir yer ayrılmıştı. Şimdi bize ait bir araziye yeni bir ala yapıyoruz. 700 büyükbaş binde fazla küçükbaşa hitap edecek bir alan olacak. Çok modern bir hayvan pazarı yapıyoruz. Hayvan ticaretinde Polatlı çok önemli bir yere sahip olabilir. Bitmesi gerekiyordu. Birkaç defa selin basması vs. aksaklıklar işi geciktirdi.

Çok Katlı Otopark

Polatlı’nın otopark ile ilgili sicili çok parlak değil. Çok eski yılardan kalma otoparkta sıkıntımız var. Daha önce 1995 yılında temelini attığımız öğretmenler evinin karşısındaki otopark kullanılamadı. Asansör yapıyoruz. Vale sistemi ile. O rampayı ortadan kaldırarak daha geniş bir alan oluşturduk. İhalesi yapıldı. Önümüzdeki yılın sonbaharına yetiştirmeyi planlıyoruz. Bu kompsetin aynısını öğretmenler evinin oradaki eski otopark binasına da yapmayı planlıyoruz.

Yeni Belediye Binası

Belediye hizmet binamız çok eski. Şuan da zor şartlar da hizmet veriyor. Proje keşif aşamasında şuada en geç 2018 yılının ocak sonuna kadar ihale etmeyi planlıyoruz. 2019 kadar bitmez ama seçim öncesi görüntü oluşur. 18 bin 500 metre kare kapalı alanımız olacak. İçerisinde çok modern bir meclis salonu yapıyoruz. 350 kişilik bir konferans salonu ve otoparkı olacak. Çok geniş bir alanı olacak yapının. Maliyetli bir proje olacak. Şimdiden Polatlı’ya hayırlı olsun.

Yenilenen Parklar

25 parkımızı yeniledik. Yenilemeye de devam ediyoruz. Necip Fazıl Parkımızı yenileceğiz Park biraz köhne düşüyor. Sporda ciddi bir mesafe aldık. Sporcularımız gayet başarılı bir şekilde yollarına devam ediyorlar.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

türk porno mobil porno istanbul escort

antalya escort